Jak náročná je role manželky, matky a pracovnice zároveň? U ženy se stres projevil ochrnutím obličeje

ve stresu
Fotografie: Pixabay

Pracovní i další vytížení se na člověku může podepsat mnoha způsoby. Dnešní příklad je varováním pro všechny ženy na světě, aby si našly čas i samy na sebe.

Být matkou je pro každou ženu velmi stresující obecně, poté v závislosti na konkrétním případu. Ještě náročnější je pak věnovat se manželovi a také pracovat. Všechny zmíněné složky hromadí stres, který se může projevit různými způsoby. Příkladem budiž Danielle Ferguson, která takový důsledek prožila na vlastní kůži, konkrétně obličej. Na Instagramu se podělila o skutečnost, že právě vlivem stresu jí část obličeje zcela ochrnula. Co všechno to způsobilo?

Stres doslova vepsaný v obličeji

Na každý souhlasí s tím, že by se přílišné pracovní vypětí mohlo projevit právě tímto způsobem. Danielle ale chce, aby její příběh varoval co nejvíc lidí před zbytečným budováním takového napětí. Jednoho dne se probudila s polovinou obličeje doslova zablokovanou. S různými bolestmi tak ihned odjela do nemocnice. Lékařům se následně podařilo zjistit, že utrpěla paralýzu od zánětu lícního nervu. Všechno podle nich souviselo právě se stresem.

Danielle sice utěšovali tím, že se tento čas sám časem zmírní, nebylo však možné stanovit přesnou dobu trvání. Okamžitě proto zahájila léčbu pomocí protizánětlivé medikace, která měla stav napravit. Byla ovšem dosti překvapena, že se to může právě stres. Nikdy předtím totiž necítila ani si nemyslela, že by její denní povinnosti nebo aktivity byly nějak zvlášť náročné. Dělala prostě to samé, jako miliony jiných žen v jejím věku. Těla však evidentně reagují různě.

Nutná změna stylu

Byla poté nucena přijmout skutečnost, že bude muset svůj životní styl podrobit důkladné revizi, aby se něco podobného už nemohlo opakovat. Aby se uzdravila, začala si cíleně vyčleňovat čas čistě pro sebe. Dokonce se zapsala na meditační kurz, který ji výrazně pomohl s nalezením tolik vytoužené rovnováhy. Online pak sdílela několik příspěvků, kde ve velmi zranitelném momentu očekává změnu a také apeluje na další lidí. Ty může totiž potkat to samé.

Všichni žijí jako ona život s mnoha závazky, a tedy i nevyhnutelným stresem. Pokud jen trochu mohou, mají si najít čas i na vlastní aktivity a věci, které je skutečně naplňují. Nepřeje jim totiž, aby je na nutnost nalezení rovnováhy mezi prací a životem upozornil podobný výbuch vlastního organismu. Strnulý obličej je v takovém případě sice nepříjemná, ale mírnější varianta toho, jak může člověk skončit.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]