Přesvědčená, že jde o pouhou vyrážku, byla krůček od smrti. Za 5 minut 12 si všimla podivného příznaku

Fotografie: IMACS / Creative Commons / Attribution 2.0

Mladá žena si na těle všimla nepříjemné vyrážky, ale ignorovala ji. Když už se však stala nesnesitelnou, zašla k lékaři. Podle něho přišla na poslední chvíli.

Na lidském těle se může kdykoliv během života objevit nějaká vyrážka, která není vůbec příjemná a mnohdy znesnadňuje i běžný den. Pokud na své kůži objevíte něco neobvyklého a nejedná se o alergii na určité jídlo, měli byste se vydat za lékařem a zjistit, o co se jedná. Tato žena dlouho ignorovala svou vyrážku a lékaři jí poté sdělil, že měla přijít mnohem dříve.

Lidé by neměli ignorovat tělesné projevy

Čas od času se stane, že na svém těle objevíte něco, co není obvyklé. Jestliže moc dobře víte, o co se jedná, určitě už znáte postup, jak tento kožní problém léčit. Tato mladá žena ale zjistila, že má na těle podivnou vyrážku, která není vůbec příjemná, ale ještě jí nekomplikovala život. Avšak jakmile začala mít mnohem větší problémy, vydala se za lékařem.

Mladá dívka objevila na těle divnou vyrážku

Julii (21 let) začínalo být každý den podivně a cítila se velmi unavená. „K mojí každodenní únavě se postupně přidala i nevolnost, zvracení, rozmazané vidění a závratě. Po nějaké době se mi po těle udělaly červené tečky, ale nechtělo se mi je řešit. Měla jsem totiž na starost mnohem důležitější věci a myslela jsem si, že tyto stavy mám pouze z velkého množství stresu,“ řekla Julie, která zpočátku ignorovala všechny příznaky.

„I když jsem nějakou dobu zvládala přecházet všechny nevolnosti, únavu i červené tečky, časem se všechno zhoršilo. Na těle se mi začaly dělat modřiny a otoky, které se každým dnem rozrůstaly na další části těla. To už mě vcelku hodně vyděsilo, a proto jsem se rychle vydala do nemocnice, kde mě ihned vyšetřili,“ sdělila Julie a také dodala, že vůbec netušila, co jí je.

Lékaři ženě sdělili šokující diagnózu

Jakmile u Julie proběhla všechna vyšetření, lékaři jí sdělili, co jí doopravdy je. Její diagnózou byla nemoc s názvem imunitní trombocytopenie, o níž Julie doposud nikdy neslyšela. Jedná se o vzácné onemocnění krve, které se vyskytuje u lidí s nízkým počtem červených destiček a u pacientů se silným viscerálním krvácením, říká lékařka Megan Soliman.

Fotografie: Pexels

Dále bylo Julii sděleno, že pokud by se nezačala léčit, hrozilo by u ní silné krvácení do mozku, kvůli němuž by také mohla zemřít. Vnitřní krvácení však naštěstí u Julie zjištěno nebylo a díky včasné léčbě nařízené od lékařů se dala brzy dohromady. Julie by byla velmi ráda, kdyby se tato zpráva dostala k co nejvíce lidem, aby nikdo neignoroval signály, které mu tělo dává.

Zdroj: Daily Mail, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*