Ženě museli amputovat ruce a nohy poté, co si k jídlu dala tilápii, která se prodává i v Česku

Fotografie: Depositphotos

Mořské plody – a hlavně ryby – jsou velmi oblíbeným pokrmem spousty lidí. Tato žena však za jedno takové jídlo zaplatila velmi draze a jen díky obrovskému štěstí unikla smrti.

Ryby a mořské plody jsou pro lidské tělo velmi prospěšné. Nejenže jsou výborným zdrojem bílkovin a mastných kyselin, jež lidské tělo potřebuje, ale také jsou častokrát nízkokalorické. To ocení především ti, kteří se snaží zhubnout nebo si chtějí udržet štíhlou linii. Příprava ryb je však velmi zásadní, což zjistila i žena, jež kvůli jednomu takovému jídlu málem zemřela.

Žena chtěla rybu

Žena, které je 40 let, se jednoho dne rozhodla, že by si ráda dala k jídlu rybu. Nakonec si vybrala tilápii, jež patří mezi oblíbené ryby i v Česku. Poté, co rybu zakoupila, si ji donesla domů a připravila si ji tak, jak to je podle ní nejlepší. To však ještě netušila, jakou jí toto jídlo nadělá v životě neplechu a co všechno ji to bude stát.

Měla zdravotní komplikace

Po konzumaci ryby žena začala pociťovat zdravotní komplikace. Ty se stále zhoršovaly, a tak se rozhodla vyhledat lékařskou pomoc. Jakmile jí lékaři udělali nezbytné testy, zjistili příčinu těchto nepříjemností. Ryba totiž nebyla správně zpracovaná a byla napůl syrová. Pro ženu to znamenalo to, že se jí do těla dostaly velmi zákeřné bakterie.

Operace byla nutná

Následkem nákazy bakteriemi začaly ženě velmi brzy černat končetiny. Pro záchranu jejího života tak byla nutná náročná operace, jinak by došlo k nejhoršímu. Lékaři tak ženu uvedli do umělého spánku a při operaci jí museli amputovat obě ruce i nohy. Tato komplikace však není jedinou, která ženu potkala. Infekce také znamenala selhání ledvin a jater.

Žena navštívila vyhlášenou restauraci. Po ucházejícím jídle následovala panika z předložené účtenky

Léčba je nákladná

Přítel nemocné ženy se rozhodl uspořádat veřejnou sbírku na to, aby se podařilo pokrýt celou léčbu. Úpravu bude potřebovat také jejich domácnost, aby se přizpůsobila stavu ženy. Vše je společně s nákladnou léčbou velmi drahé a finance ženy ani jejího přítele na to nestačí. Za špatnou přípravu oblíbené ryby tak žena zaplatila daleko dráž, než si představovala.

Zdroj: Fakt

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]