Rodina po smrti přátelského souseda nalezla v jeho bytě velký pytel se 14 dárky pro jejich 2letou dceru

Fotografie: Quratt ul ain / Creative Commons / Attribution 2.0

Starší muž, který byl celý život známý jako dobrodruh, se i po své smrti postaral o překvapení. Pro své přátelské sousedy ve svém bytě ukrýval důležitý dar.

Pokud nežijete na samotě někde uprostřed lesa, jistě i vy máte ve svém okolí nějaké sousedy. Zpravidla se lidé snaží žít své životy a nevměšovat se do záležitostí ostatních, ale až příliš často se setkávání se sousedy na chodníku nebo na chodbě projevuje jen formálním „dobrý den“ nebo „ahoj“. Jen ve vzácných případech vzniká mezi sousedy skutečné přátelství na celý život. Tento příběh vypráví o rodině a jejím neobyčejném sousedovi.

Věk pro něj nebyl překážkou

Ken Watson, 87letý muž z Vale of Glamorgan, nebyl tak úplně obyčejný muž. Byl dobrodruh a neustále nacházel něco nového, co by mohl ve svém životě dělat. Věk pro něho nebyl žádnou překážkou. Například se v 85 letech rozhodl pro seskok padákem. Okolí, které ho dobře znalo, to však nijak nepřekvapovalo.

Nový životní impuls

Ovšem nic pro něj nebylo důležitější než to, co se mu stalo v posledních letech jeho života. Ken měl vedle sebe sousedský pár, Owena a Caroline Williamsovi, jemuž se narodila dcerka Cadi. Pro Kena to byla láska na první pohled. Holčičku miloval jako svou vnučku a ihned se mezi nimi vytvořilo zvláštní pouto.

Po smrti si přichystal překvapení

V říjnu 2018 Ken bohužel zemřel. Ale to by nebyl on, aby i po své smrti okolí nedokázal pořádně překvapit. Pár dní po jeho úmrtí zaklepala na dveře rodiny Williamsových jeho dcera. K Owenovu překvapení držela v ruce velký pytel na odpadky. Nejdříve si pomyslel, že je příliš těžký a žena bude potřebovat pomoct, ale pro jeho velké překvapení mu sdělila, že ho našla u svého otce doma a je určen pro Cadi.

Ken věděl, že nebude mít příležitost vidět Cadi vyrůstat. Z toho důvodu se rozhodl udělat něco, díky čemu si ho dívka bude pamatovat, i když bude starší. V pytli bylo 14 vánočních dárků, na každý rok jeden, dokud nedovrší 16 let. Owen a Caroline byli naprosto ohromeni a dojati Kenovým laskavým gestem. Owen sdílel jejich příběh na sociálních sítích. Chtěl co nejvíce lidem ukázat, že dobrosrdeční lidé, kteří nemyslí jen na sebe, ještě existují.

Zdroj: Delbart