Zkuste pečené kuře jinak. Těchto 5 způsobů vás nadchne

Známá, populární a jednoduchá klasika. To je pečené kuře. Pokud máte dost klasického receptu, zkuste změnu. Podívejte se na 5 alternativ, které jsou zajímavou možností jak si na této lahůdce skutečně pochutnat. Vyzkoušejte je všechny a napište nám, která vám chutnala nejvíce. Možností čím jídlo v pekáči dochutit budete mít více než dost.

Pečené kuře se zakysanou smetanou

Velmi netradiční, ale přitom zajímavý recept. Budete na něho potřebovat naporcované kuře, nebo kuřecí křídla. Dále půl šálku zakysané smetany a stejné množství rajčatového protlaku. Na dochucení bude třeba jenom sůl a pepř. A příprava? Jednoduchá. Smítejte smetanu s protlakem a vytvořte marinádu, do které své kuře naložíte. Po hodině vložte do trouby a pečte tak, jak jste zvyklí. Výsledek bude naprosto dokonalý.

Pečené kuře se sójovou omáčkou

I když se používá spíše v asijské kuchyni, není problém ji použít i v klasickém receptu. Budete potřebovat 3 lžíce hořčice a 3 lžíce sójové omáčky. Vznikne marináda, kterou potřete své kuře a necháte minimálně hodinu odpočívat. Potom dáte klasicky péct. Až ochutnáte, jistě vás zaujme netradiční ale povedená kombinace obou chutí.

Pečené kuře s červenou paprikou

Tento recept jistě znáte, jelikož se jedná o populární klasiku. Marináda vznikne z červené mleté papriky, kmínu, trochy oleje a soli a pepře. Následně jí potřete kuře a to můžete ihned vložit do trouby. Pokud nemáte rádi experimenty, je to známá klasika zajímavé chuti a hlavně velmi snadné přípravy.

Pečené kuře se sýrem

Velmi netradiční kombinace, kterou však doporučujeme vyzkoušet. Kromě kuřete budete potřebovat také 200 gramů strouhaného sýra a dále jednu papriku, cibuli a mrkev. Nejprve připravte zeleninu, kterou nakrájíte na dno pekáče. Kuře osolte a opepřete a vložte na zeleninu. Poté dejte vše péct do trouby. Zhruba 30 minut před koncem posypte vaše dílo strouhaným sýrem.

Jednoduché pečené kuře

Na tento recept budete potřebovat jenom sůl a pepř. Vynikne hlavně přírodní chuť kuřete, kterou nebude nic narušovat. Kuře nasolte a opepřete, vložte do pekáčku a následně do trouby. Výsledek bude velmi zajímavý a rozhodně chutný. Nebojte se ponechat kuře v troubě déle, aby si vytvořilo krásnou kůžičku.