3letý chlapec nemohl vstát z postele: Když lékaři zjistili zdroj problému, byli beze slov

Fotografie: Depositphotos

Tříletý chlapec byl velmi energický a celý den byl v pohybu. Není tedy divu, že když jednoho dne rodiče zjistili, že chlapec stále leží v posteli a neskáče po pohovce, velmi je to znepokojilo.

Když jsou dětem tři roky, není možné je zastavit. Zaplní každý volný prostor v domě, vylezou na každou překážku na zahradě a jejich tlama se ani na chvíli nezavře. Když je tedy dítě apatické, nemá chuť k jídlu a ráno se mu nechce vstávat z postele, rodičům by se měla rozsvítit červená kontrolka. Stejně reagovali i rodiče tříletého Collina. Když jednoho rána chlapec neměl sílu vstát z postele a postavit se na nohy, byli si jisti, že je to něco vážného. Zdroj chlapcova onemocnění překvapil i samotné lékaře.

Záhadné ochrnutí a paralyzace

Stephanie a Dillon, chlapcovi rodiče, se mu snažili pomoci vstát z postele. Bohužel, nohy batolete odmítaly poslušnost. Když se na ně pokusil postavit, okamžitě se pod ním zhroutily a chlapec upadl. Rodiče si byli jisti, že ochrnutí je důsledkem vážné nemoci, zejména proto, že se chlapec předchozího dne silně udeřil do hlavy a upadl. V té době se tím však příliš nezabývali, protože Collin bez problémů vstal a vrátil se ke hře. Když se však setkali s tak závažnými příznaky, mysleli si, že mohlo dojít k vážnému zranění.

Jeho stav byl kritický

Lékaři v nemocnici se rozhodli okamžitě provést CT vyšetření. Ukázalo se, že chlapcův mozek nebyl nijak poškozen. Štěstí střídala úzkost rodičů – lékaři přece stále nevěděli, co je příčinou ochrnutí. Situace se stávala kritickou. Stav tříletého chlapce se každou minutou zhoršoval. Ochrnutí pokrylo celé jeho tělo. Hrozilo nebezpečí, že se dítě kvůli ztuhlému krku během několika hodin udusí. Stephanie a Dillon se rozhodli převézt dítě do dětské specializované nemocnice v Memphisu.

Šokující příčina ochrnutí

Lékaři, kteří tam pracovali, neměli pochybnosti – příčinou chlapcova ochrnutí bylo klíště. Důkladně prohledali každý centimetr batolecího těla a hledali nebezpečného vetřelce. Ukázalo se, že klíště se uhnízdilo za uchem dítěte. Ukázalo se, že příčinou ochrnutí byl neurotoxin, který některá klíšťata přenášejí.

Fotografie: Freepik

To paralyzuje nervový systém a vede k paréze. Díky správné diagnóze a rychlé léčbě se Collin z nemoci dostal bez úhony. O několik dní později už zase běhal po domě a zahradě. Tento případ je dalším důkazem toho, jak nebezpečná jsou klíšťata, která se v létě přisají. Nezapomeňte teda po každém pobytu venku pečlivě zkontrolovat tělo svého dítěte. Možná mu tím zachráníte život!

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]