43letá Kristýna čekala vzácná trojčata. Při porodu ale gynekolog objevil nepopsatelné

Fotografie: Depositphotos

Děti už neplánovali, proto byli velmi překvapení, když Kristýna otěhotněla. A dokonce s identickými trojčaty. Později se ukázalo, že vše je ještě trochu jinak.

Kristýna Fugate s manželem Craigem žili spokojený život s jejich jedenáctiletou dcerou. Kristýna už bylo 43 let a žádné další děti neplánovali. Do slova šokem se pro ni stala gynekologická prohlídka, na které se ukázalo, že je ve 13. týdnu těhotenství s identickými trojčaty. Další šok však měl teprve přijít a celá rodina se stala opravdovou raritou.

Na porodním sále je čekalo překvapení

Byl to fofr. Sama Kristýna uvedla, že se vše odehrálo tak rychle, že nestihla vůbec tuto neuvěřitelnou realitu vstřebat. O těhotenství se dozvěděla ve 13. týdnu a už v tom 28. porodila. Představte si, že máte tři měsíce na to, abyste si plně uvědomili, že do vašeho života vstoupí tři děti, o které se budete muset postarat.

Den D nastal 8.února 2014. Miminkům se v bříšku přestalo dařit a lékaři přistoupili k císařskému řezu. Holčičky byly rychle venku. Kristýna však najednou slyší lékaře: „Máme tu další nohy.“ Stalo se něco neuvěřitelného. V děloze byla ještě jedna holčička, které si nikdo na ultrazvuku nevšiml. A tak se Kristýna a její dcery staly naprosto raritním případem.

Na světě žije jen přibližně 60 takových čtyřčat

Pravděpodobnost, že se ženě narodí identická čtyřčata se blíží téměř k nule. Předpokládá se, že na celém světě jich žije asi jen 60. Kristýna celou situaci vzala velmi dobře a snažila se soustředit na zdraví holčiček. Ty nakonec strávily tři měsíce v nemocnici, které byly chvílemi jako horská dráha. Dvě holčičky museli resuscitovat, jedna musela podstoupit operaci očí a několik týdnů bylo opravdu dramatických. Neměly však žádné vážné problémy a dnes jsou to naprosto zdravá děvčátka.

Fotografie: Freepik

Rodina musela zcela změnit dosavadní způsob života. Museli si pořídit větší bydlení i auto. Kristýna pak doma nastal kolotoč péče o čtyři malá miminka. A to rozhodně nebylo jednoduché. Ze začátku holčičkám dávali barevné náramky, aby je od sebe rozeznali. Velice rychle je však zase sundali, protože Kristýna si začala všímat drobných odlišností. Bezpečně pak podle jejich osobnosti, vlásků i velikosti. poznala, která je která.

Maminka péči zvládla díky starší dceři i příbuzným

Jsou to klidná a spokojená miminka, ale trochu více spánku by Kristýna uvítala. Později mohla dát děti aspoň na pár hodin do jesliček a vyřídit pochůzky nebo dohnat spánek. Starší sestra mamince pomáhá jak jen může. A blízcí příbuzní žijí nedaleko a tak se péče o děti dělí mezi více lidí a zvládají to dobře i bez pečovatelek.

Kristýna se necítí jako celebrita, když se jí lidé na její děti vyptávají. Je však hrdá, že je maminkou takových vzácných dětí a cítí se požehnaná. Věří, že toto požehnání je od Boha a on se o děvčata postará. Nikdy tedy neměla strach, že by péči o ně nezvládla. Dnes jsou děvčata samostatná a Kristýna si může od náročné péče trochu odpočinout a těšit se na další milníky v jejich životě.

Zdroj: Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*