5 neobvyklých způsobů, jak můžete využít slupky z banánů. Budete překvapeni!

Nejběžnější věc, kterou po snědení banánu uděláme, je, že hodíme slupku do koše. Věděli jste však, že existují další způsoby, jak banánovou slupku můžete využít?

Banánová slupka pomůže s akné

Banánová slupka je plná vitamínu C, E a také draslíku, zinku, železa a manganu. Tyto živiny velmi pozitivně působí na pokožku a dokáží uklidnit zanícená místa. Kromě toho obsahují také lutein a karotenoidy, sloučeniny rozpustné v tucích, které pomáhají léčit akné. Potřete si tedy s banánovou slupkou kůži, nechte 5 minut působit a poté smyjte vodou. Opakujte pravidelně.

Redukují vrásky

Obličejové vrásky přichází se stáří ve chvíli, kdy kůže ztrácí svou pevnost a pružnost. Antioxidanty obsažené v banánových slupkách vás proti vzniku vrásek preventivně chrání. Ustřihněte si kousek banánové slupky, vložte pod oči a nechte 30 minut působit. Následně si umyjte obličej a opakujte tuto proceduru 3 krát týdně.

Bělejší zuby

S banánovou slupkou budou i vaše zuby bělejší, jelikož jsou bohaté na draslík, které pomáhá odstranit žluté skvrny na zubech vzniklé od nápojů a kouření. Vezměte si banánovou slupku a jejím vnitřkem potírejte zuby po dobu dvou minut. Tuto proceduru opakujte denně.

Pomáhá odstranění jizev

Banánové slupky uklidní podrážděnou kůži, léčí zarudlou pokožku a jizvy. Stačí vzít banánovou slupku a aplikovat na jizvu. Nechte hodinu působit a opakujte toto každý den, dokud jizva nezačne mizet.

Pomůže při léčbě migrény

Pokud hledáte přirozený způsob, jak se zbavit bolestí hlavy, banánová slupka položená na čelo či zadní část krku vám může pomoci. Tyto účinky způsobuje především draslík. Vložte kůru do mrazničky a poté umístěte na čelo či na krk. Nechte slupku na místě působit do té doby, než bude znovu měkká. Můžete ji znovu vložit do mrazničky a pokračovat v ochlazování.

Obrázek: pixabay.com