Polohy, ve kterých usínáme: Co o nás jako osobnosti říkají a jak ovlivňují naše zdraví

Fotografie: Freepik

Každý člověk si sám vybírá, v jaké poloze bude usínat. Většinou si lidé zvolí polohu, která je jim nejpříjemnější. Každá poloha však dokáže určit to, jaký je člověk doopravdy.

Spánek je důležitý pro všechny lidi a někteří ho dokonce milují natolik, že mu věnují i svůj volný čas. Díky spánku může naše tělo regenerovat a také získat energii do dalšího dne. Jakmile si lehnete do postele, když se chystáte spát, pravděpodobně zvolíte polohu, ve které usínáte nejraději. Tato poloha o vás může hodně vypovědět. Lze také určit, jaké má zdravotní výhody nebo nevýhody, potvrzuje lékař Raj Dasgupta.

Spíte na boku s pokrčenými koleny

Někteří lidé nedokážou spát na boku, jelikož je poté bolí kyčle nebo kolena. Pokud vám nevadí poloha, v níž ležíte na boku a máte pokrčená kolena a ruce, jste pravděpodobně velmi uzavřená osoba. Nechcete si pustit k tělu jen tak někoho a pokud už máte někoho blízkého, jste k němu velmi upřímní. Jestliže chcete spát na boku, zkuste spát raději na pravé straně, aby srdce nebylo pod tlakem.

Spánek na břiše a s hlavou do polštářů

Pokud spíte na břiše a s hlavou do polštářů, pravděpodobně působíte na hodně lidí arogantně a sebestředně. V hloubi duše jste přitom velmi citliví a zranitelní lidé. Tato pozice však není vůbec dobrá pro kvalitní spánek, protože způsobuje vrásky na obličeji a ztěžuje dýchání. Pokuste se naučit spát spíše na zádech, což je pro zdraví mnohem lepší.

Spíte na boku s rukama podél těla

Jestliže hledáte někoho, kdo je opravdu spontánní a nemá rád plánování, je to právě ten člověk, který pravidelně spí na boku a má ruce podél těla. Tato poloha je vcelku dobrá pro páteř, ale velice nevhodná pro vnitřní orgány. Snažte se tedy tuto polohu střídat s ostatními a uděláte pro své tělo mnohem více.

Fotografie: Pixabay

Spaní na zádech

V případě, že je vaše nejoblíbenější poloha pro spánek právě spaní na zádech, pravděpodobně jste velmi silná osobnost. Díky tomu si skutečně uvědomujete, že čas jsou peníze, a nechcete svým časem plýtvat na něco, co vám nedává smysl. Tato pozice je velice vhodná a také doporučovaná pro každého, kdo netuší, jak má správně spát. Jestliže jste po ránu velice často oteklý, pokuste se spát v této poloze a možná časem uvidíte změnu. Poloha není vhodná pro ty, kteří při spaní chrápou.

Pokrčené koleno a ruka

Spánek v poloze na zádech s pokrčenou nohou a rukou značí to, že jste velmi spolehlivá osoba. Jste typ člověka, který spíše poslouchá, než aby mluvil, a váš partner se na vás může spolehnout ve všech směrech. Tato poloha při spánku může způsobit potíže s chrápáním a také s dýcháním. Nejlepší variantou je to, když budete tuto polohu střídat s ostatními.

Zdroj Healthline, RD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*