Jako princezna na hrášku

Jako princezna na hrášku se nebudete cítit s kvalitní matrací, která vám zaručí naprosté pohodlí a komfort. Nemusíte se obávat, že ucítíte každý hrbolek a že vás bude tlačit sebemenší hrášek do zad. Kvalitní spánek představuje pro zdraví člověka velmi důležitou část, protože se jedná o proces regenerace organismu. K tomu abychom během dne byli energičtí, se potřebujeme pořádně vyspat. Nejen kvalitní postel a rošt však hraje podstatnou roli. Stejně důležitý je i výběr správné a kvalitní matrace.

Zdravotní matrace hrají prim

Asi mezi největší hity v současné době patří matrace s paměťovým efektem. Jedná se o matraci, která mění svou tvrdost v závislosti na tlaku a teplotě. Matrace v kontaktu s tělesným teplem změkne a dokáže se přizpůsobit tělesným křivkám. Díky „lenivé pěně“, která je součástí této matrace, nedochází k proleženinám, protože se pomalu – tedy lenivě opět vrací do původního stavu. Zdravotní matrace v době, kdy každý druhý člověk trpí bolestmi zad, hraje velký prim. Ty se dají dnes již koupit za poměrně výhodné ceny, aniž byste řešili cestování a dopravu. Ať už si vyberete latexovou, pěnovou či pružinovou nebo matraci 1+1 – tedy matraci sendvičovou. Každá jednotlivá strana této matrace má odlišnou tvrdost a stranu si můžete zvolit, podle potřeby či zdravotního stavu. Nabídka je velmi pestrá a je velmi složité se během krátké doby zorientovat. Podle čeho a jak zvolit správnou matraci?

Vybíráme matraci

Nejdříve zvolíme správnou velikost, aby nám pak matrace nečouhala skrze okraj postele. Stejně důležitá je i správná volba tvrdosti, podle stupně. Někdo rád měkoučkou a jiný tvrdší. Dále se zaměříme na materiál, u kterého každý výrobce uvádí vlastnosti. Ten, který nám bude nejvíce sympatický a shodne se s naší představou, si někam zapíšeme a vybereme si pak ještě další varianty. To proto, aby bylo z čeho vybírat. Protože následuje hmotnost zákazníka. Matrace vás musí udržet, pokud máte sto a více kilo, aniž by se propadala. Dále se zaměříme na věk, protože děti mají jiné potřeby než dospělí. Pozornost věnujeme i potahovému materiálu, který by měl zajistit cirkulaci vzduchu a hygienické podmínky. Sebelepší matrace bude na houby, bez pořádného roštu. Takže se zaměříme i na způsob uložení matrace. V neposlední řadě nás bude zajímat cena. Ve finále vám ze všech favoritů zbude jeden, maximálně dva. A máte vybráno!

Obrázek: http://www.lacne-matrace.sk/