Pokud sháníte skutečně univerzální mast, která pomůže na kdejaké problémy a bolesti, vyzkoušejte tuto měsíčkovou ze sádla. Výslednými účinky budete mile překvapeni. Její příprava je nejen jednoduchá, ale i ekonomicky přijatelná, co se týká použitých surovin. Prakticky potřebujete jen dvě.
Jaké ingredience budete potřebovat?
Na přípravu domácí léčivé masti si obstarejte tyto suroviny:
- 500 gramů nesoleného vepřového sádla
- 1 hrst sušeného měsíčku
Jak postupovat při přípravě měsíčkové masti?
Ve středně velkém hrnci si rozpusťte na mírném plamenu půl kila sádla. Pak do něj vsypte hrstku sušeného měsíčku a promíchejte. Nechte probublávat asi pět minut a pak směs odstavte ze sporáku.
Vychladlý tuk uložte na 24 hodin buď do lednice, nebo na chladné místo. Během této doby dobře ztuhne. Postup opakujte třikrát za sebou. Tj. 3x zahřejte a 2x ponechejte ztuhnout. Po třetí pak roztavenou hmotu přeceďte přes gázu a mast je hotová. Přemístěte ji do uzavíratelné sklenice a uložte v lednici.
Na co měsíčkovou mast použít?
Zde je několik možností, jak můžete mast z měsíčku lékařského použít:
- při záchvatech kašle a astmatu (postačí namazat na hrudník)
- ke zklidnění podrážděné pokožky (bojuje proti ekzému, zánětu kůže a akné)
- k eliminaci bolestí kloubů, zad a svalů
- lze aplikovat i k léčbě křečových žil na dolních končetinách a k zhojení modřin či drobných ranek (mast má zklidňující a dezinfekční účinky)
- hojí i jizvy po operacích, odřeniny a kousnutí hmyzem
Tip na závěr: Zkuste i heřmánek
Kromě měsíčkové masti lze výše uvedeným způsobem připravit i tu heřmánkovou. Potřebovat k tomu budete asi čtvrt kilogramu vepřového sádla a dvě hrstky sušeného heřmánku. Postupujte obdobně, jako v předešlém případě.
Tato směs je také přínosná k hojení ranek, oděrek, jizev a kožních neduhů. Kromě jiného má použité vepřové sádlo jako takové úžasné vlastnosti. Tudíž je vhodné začlenit ho i do jídelníčku (dokáže snížit „zlý“ cholesterol a posílit imunitu). Konzumace se však doporučuje v přiměřeném množství.