Imunoložka prozradila domácí mrkvový sirup, který posílí imunitu a vytvoří ochranný štít proti bacilům

Fotografie: Pixabay

V chladném zimním období je posílení imunitního systému prioritou číslo jedna. Nemusíte však nakupovat drahé multivitaminy. Skvěle zafunguje i domácí sirup z přírodních ingrediencí. Je nejen zdravý, ale dokonce i chutný. Přesvědčte se o tom sami a vyzkoušejte ho.

Jaké suroviny budete potřebovat na přípravu sirupu pro posílení imunity?

Obstarejte si tyto ingredience:

  • 5 velkých mrkví
  • trochu citronové šťávy
  • 4 lžíce medu

Jak postupovat při přípravě domácího sirupu?

Nejprve si oloupejte mrkev a nakrájejte ji na malé kousky. Následně ji vařte ve vodě do měkka. Tekutinu však na konci nevylévejte, ale nechte vychladnout. Pak ji oslaďte medem, ochuťte citronovou šťávou a mrkve rozmixujte najemno. Výsledný sirup uchovávejte v lednici v uzavíratelné nádobě.

Jak konzumovat domácí sirup a proč je tak prospěšný?

Doporučuje se pojídat tři až čtyři lžíce denně, abyste se cítili jako rybičky. Tak vás již žádný bacil neskolí. A ještě si řekněme pár informací ohledně složení sirupu. Možná se ptáte, proč je vlastně tak prospěšný pro naši imunitu. Vezměme to tedy popořádku.

Fotografie: Pixabay

Mrkev je zeleninou skutečně nabitou mnoha vitamíny a minerály. Nalezneme v ní vitamín A, K, C a B8. Kromě jiného obsahuje i draslík, železo, mangan nebo měď.

Umí tedy posílit velmi kvalitně imunitní systém, podpořit trávicí procesy i ochránit před kardiovaskulárními chorobami. A pakliže stále dumáte nad tím, zda je mrkev skutečně prospěšná i pro oči, je tomu tak právě díky vitamínu A.

Fotografie: Pixabay

Co se týká citronové šťávy, ta je rovněž plná vitamínu C, který hraje při tvorbě imunity prim. Med pak působí jako přírodní antioxidant i antibiotikum.

Když se tyto suroviny spojí, je z toho neuvěřitelně silná vitamínová bomba, kterou jen tak nějaké doplňky stravy nepředčí. Ostatně vyzkoušejte sami. Sirup mohou konzumovat klidně i děti.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]