Smoothie vypité ráno nejen dobře chutná, ale podporuje i metabolismus

Smoothie mnoho lidí pije proto, že jim chutná. Přitom se může stát i nápojem, který prospěje zdraví a také nakopne vaše tělo. Stačí jenom vědět, co na něho použít a jaké ingredience smíchat. My vám jeden takový recept ukážeme. Pijte ho pravidelně a budete se divit, jaké zázraky to s vaším tělem udělá.

Toto smoothie má mnoho prospěšných látek

Když toto smoothie ochutnáte, tak vás zaujme nejenom svou chutí. Zaujme vás také tím, co všechno obsahuje. Začneme minerály, jako jsou vápník, draslík, sodík, fosfor, hořčík, železo, fluor, mangan a řada dalších. Dále nelze zapomínat také na vitamíny, jako je vitamín C, stejně jako je to i poměrně unikátní vitamín B12. K tomu přidejme řadu antioxidantů a dalších látek, které z tohoto nápoje dělají koktejl, který je pro vaše tělo něčím zcela výjimečným.

Co budete potřebovat?

Chcete toto smoothie vyzkoušet na vlastní kůži? Připravit si ho rozhodně není nic těžkého. Stačí k tomu jenom ty pravé ingredience. Konkrétně jde o tyto:

  • 1 červená řepa
  • ½ syrového celeru
  • 1 mrkev
  • 1 šálek mandlového mléka
  • 2 lžičky lněných semínek
  • 1 lžička chia semen
  • 1 lžička vanilkové esence

Příprava je samozřejmě velmi jednoduchá. Všechny složky dejte do mixéru, ten na chvíli zapněte a potom nalijte do sklenice. Smoothie byste měli vypít hned, dokud je čerstvé. A nejlépe ráno, po probuzení, na lačno.

Jaké změny můžete očekávat?

A jaké jsou změny, které můžete s vaším tělem očekávat? Nakopnete metabolismus, dodáte tělu energii, stejně jako stimulujete hormony a další látky. Pozitivně ovlivníte své nervy a začněte zažívat pocity štěstí a optimismu. Dále prospějete svým kostem, svým zubům a dokonce i zmírníte procesy stárnutí. Toto všechno umí jeden jediný, jednoduchý nápoj.

Fotografie: Pixabay