Alobal – šikovný pomocník na mnoho způsobů!

Fotografie: Shutterstock

Alobal je v domácnosti pasován na pozici nedocenitelného pomocníka. Hodí se nejen do kuchyně, pomůže vám vyřešit celou řadu problémů či komplikací a zároveň i hravě usnadní některé činnosti. Určitě i vy máte stříbrnou ruličku doma.

Svědomité hospodyňky do alobalu balí jídlo, neboť díky němu vydrží déle teplé. Ovšem pozor – alobal se hodí i na jiné věci, nežli jen na udržení teploty lahodného jídla. V dnešním článku jsme pro vás připravili celou řadu činností, ke kterým si můžete šikovný alobal povolat na pomoc. Nenechte si ujít následující řádky!

Žehlení

Nebaví vás žehlení, neboť vám tato činnost přijde zdlouhavá a nudná? Pak si ji pomocí alobalu usnadněte! Jak? Vložte jej pod látku, na které žehlíte. Alobal se pyšní velice dobrou výhřevností, což znamená, že jakmile po oblečení jednou přejedete žehličkou, bude rázem vyžehlené i z druhé strany.

Izolace

Zvláště v létě vám dobrou náladu dokáže zkazit otravný hmyz, který vám sedá na skleničky s pitím. Pokud se všemožných mušek, vos a další havěti chcete zbavit, není nic jednoduššího, nežli si z alobalu udělat víčko na skleničku. Hmyz se vám již nikdy nedostane do pití!

Čištění

Pochutnali jste si na lahodném obědu a když přišel čas na mytí nádobí, strnul vám úsměv při pohledu na připálenou špínu na dně hrnce? Neskládejte hned hlavu do dlaní a nemyslete a nejhorší. Místo toho vytáhněte alobal a zmuchlejte jej do nějakého patvaru, se kterým následně poměrně snadno špínu z hrnce dostanete pryč.

Broušení

Až se vám příště ztupí nůžky, se který mi byste neustřihli ani kousek papíru, vzpomeňte si na šikovný alobal. I v tomto případě vám totiž nabízí své výborné služby. Stačí, když alobal několikrát přeložíte a pak jej jednoduše rozstříháte.

Trychtýř

Potřebujete něco přelít do nádoby s úzkým hrdlem, ale jako na potvoru nemůžete najít trychtýř? Pokud máte po ruce alobal, máte vyhráno. Přeložte jej a vyrobte si z něho kornoutek, který můžete použít místo trychtýře.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]