Bezdomovec odmítl nechat svého psa na mrazu. Tento čin mu převrátil život naruby

Fotografie: Depositphotos

Tehdy byl venku takový mráz, že ne každý mohl přežít noc na ulici. Bernard věděl, že může strávit noc v teple, ale také věděl, že si tam s sebou nemůže vzít svého psa a proto se rozhodl riskovat život.

Američan Bernard Holland a jeho dvouletá fenka Oreo tvoří nepravděpodobnou dvojici s nezlomným poutem. Oreo vstoupila do Bernardova života jako čtyřměsíční štěně. Od té doby je jeho věrnou společnicí v dobách dobrých i zlých. I přes těžší období bezdomovectví způsobené počasím Bernard svého psa neopustil a zůstal s ním v Indianapolis.

Riskoval svůj život

Tehdy byla venku tak nízká teplota, že ne každý mohl přežít noc na ulici. Bernard sice věděl, že může strávit noc u své sestry, ale zároveň mu bylo jasné, že si k ní nemůže s sebou vzít svého psa. Jelikož pouto mezi nimi bylo silné a Bernard svou fenku miloval, rozhodl se, že s ní raději zůstane venku, než aby hledal útočiště v teplém domově.

Fotografie: Freepik

Bezdomovec si postavil stan východně od centra města. Psa a 53 letého muže venku nalezla pracovnice neziskové organizace, která se stará o lidi bez domova, Melissa Burgess. Žena chtěla muži a jeho mazlíčkovi pomoci a proto je nahlásila Benu Bierleinovi, z organizace Wigglebutt Doghouse, která se stará o psy v nouzi.

Cizí muž jako spása

Od té doby se Ben o tuto úžasnou dvojku. Udělal Bernardovi a Oreovi nabídku, kterou nemohli odmítnout. Muž zaplatil zdravotní péči a kastraci Oreo, samozřejmě s Bernardovým souhlasem. Ten je rád, že se o jeho čtyřnohého kamaráda postarají, a že je v bezpečí. Bernard vzpomíná, že Oreo byl jako kost a kůže, když jej předával do péče Benovi. Nyní má krásných 15 kg.

Fotografie: Freepik

Když Oreo podstoupila operaci, Bernard ji několik dní neviděl, což byla nejdelší doba, kdy byli od sebe. Jakmile Oreo vyběhla ven, Ben zalitoval, že neměl po ruce fotoaparát, byl to totiž úžasný okamžik. Pes byl tak šťastný, že se mu ocas pohyboval sem a tam doslova rychlostí světla. Oreo byla tak šťastná, že vidí svého pána.

Fotografie: Pexels

Změnil se mu život

Bernard také dostal nabídku práce. Pracuje na částečný úvazek v organizaci pro psy Wigglebutt Doghouse a Oreo s ním žije v nedalekém motelu. Bernard maluje a opravuje, co je třeba, a také chodí do práce s Oreo, aby si mohla hrát s ostatními psy. Melissa a Ben v rozhovoru uvedli, že ačkoliv toho Bernard příliš nemá, co se materiálních věcí týče, má dobré srdce a to často vydá za všechen majetek světa.

Zdroj: BuzzFeedNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]