Bezkonkurenční domácí krém proti vráskám, který vyhladí i ty nejhlubší vrásky během prvního měsíce užívání. Jeho příprava je neskutečně snadná

Fotografie: Depositphotos

S projevy stárnutí můžete bojovat různými způsoby. Jedním z nich je výroba domácího krému proti vráskám. Efekt bude viditelný již po jednom týdnu používání.

Nejvíce vrásek vzniká prostým stárnutím pokožky. Ta s postupujícími léty ztrácí svoji původní pevnost, pružnost a schopnost tvorby dostatečného množství kolagenu. Na tvorbě vrásek se nicméně podílí i genetické predispozice, stres, životospráva a způsob péče o pleť. Pokud jste na svém obličeji zaznamenali vrásky, kterých byste se rádi zbavili, není nic snazšího, než si doma vyrobit krém, který je pomůže eliminovat.

Při výrobě vsaďte na přírodní produkty

Pokud je vaše pleť trvale sušší, postrádá tzv. lipidovou bariéru a není schopná zadržovat vodu. Narušená kožní bariéra následně vede k projevům předčasného stárnutí pleti a brzké tvorbě vrásek. Abyste těmto projevům zabránili, je nutné vaši pleť dostatečně hydratovat. S tím vám pomůže vynikající domácí hydratační krém, který můžete použít i v oblasti citlivé pokožky okolo očí.

Fotografie: Freepik

K jeho výrobě si připravte 2 polévkové lžíce jojobového oleje, 1 polévkovou lžíci oleje z broskvových jader, 1 polévkovou lžíci šípkového oleje, 5 polévkových lžic včelího vosku, 2 polévkové lžíce růžové vody a 5 kapek oleje z mrkvových semínek. Nyní si nachystejte vodní lázeň, v níž krém připravíte. Do většího hrnce si dejte menší množství vody, kterou začněte pomalu zahřívat.

Fotografie: Freepik

Do vody ve větším hrnci vložte menší hrnec (popřípadě misku), do něhož přendejte všechny připravené ingredience kromě růžové vody. Za stálého míchání nechte rozpustit všechen včelí vosk.

Do takto připraveného krému přilijte růžovou vodu a krátce a intenzivně promíchejte. Směs ihned odstavte z plamene a přelijte ji do menších nádob na krém. Hotový krém nechte ztuhnout a nanášejte ho každé ráno a večer krouživými pohyby na pokožku obličeje.

Připravte si krém pro hladkou a zářivou pleť

V případě, že nemáte problém s hydratací své pokožky, ale trápí vás zejména vrásky v obličeji, jistě oceníte návod na výrobu krému, který vaši pleť vypne a rozzáří. První účinky tohoto téměř zázračného „elixíru mládí“ budete moci pozorovat již po týdnu jeho pravidelného používání. Nejprve vám krém pomůže eliminovat drobné vrásky, avšak po delší době používání zaznamenáte změnu i u těch hlubších.

Fotografie: Freepik

Pro výrobu tohoto krému si připravte 50 mililitrů sladkého mandlového oleje, 2 polévkové lžíce kokosového oleje, 2 polévkové lžíce včelího vosku, ½ čajové lžičky vitamínu E a 1 polévkovou lžíci bambuckého másla. Všechny uvedené ingredience dejte do menšího hrnce (či skleněné misky) a ten vložte do vodní lázně – stejně jako v případě přípravy předchozího krému. Suroviny za stálého míchání zahřívejte do doby, než se spojí. Poté vypněte plamen a krém přelijte do menších nádob. Aplikujte ho ráno a večer.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]