Bežné nápoje vám pomohou k vysněné postavě. Zbavte se přebytečných kil snadno a bez krutých diet

Fotografie: Freepik

Ačkoliv se stále více zdůrazňuje myšlenka body positivity, na oblibě hubnutí to nic nezměnilo. Pokud toužíte zhubnout i vy, stačí konzumovat tyto nápoje.

Různých rad a tipů, jak zaručeně zhubnout, je k dispozici opravdu mnoho. Bohužel z těchto způsobů je celá řada zdraví ohrožujících (za příklad mohou sloužit různé extrémní diety) či účinných jen dočasně – tedy po dobu jejich vykonávání. Pokud chcete opravdu trvale a zdravě zhubnout, budete muset vsadit na „pomalejší“ strategie. Svého vysněného těla dosáhnete tedy s menším zpožděním, ale ve výsledku budete mnohem spokojenější. Pomohou vám k němu i tyto tři nápoje, říká dietoložka Krissy Gasbarre.

Nízký kalorický příjem není při hubnutí vše

Pravděpodobně nejrozšířenější radou napříč různými dietami je snížení vašeho kalorického příjmu. Každé jídlo jste podle této mantry nuceni vážit a kalkulačka v chytrém telefonu se stane prakticky vaším nejlepším přítelem. Ovšem omezit příjem kalorií na minimum není zdravé, nehledě na to, že tento krok nevede k trvalému zhubnutí. V případě nadměrné únavy, permanentních pocitů hladu, náladovosti, špatného spánku či neschopnosti se koncentrovat svůj kalorický příjem okamžitě zvyšte.

Fotografie: Freepik

Základem zdravého hubnutí je mj. pevně stanovený čas, ve kterém snídáte, svačíte, obědváte a večeříte. Rovněž není dobré vynechávat snídani, protože ta vám poskytuje energii na celé dopoledne. Porce jídel byste si měli připravovat přiměřeně velké – neměli byste trpět hlady, ale ani se přejídat – a měli byste jíst ve stejný čas. Vaše tělo si po nějaké době na nový režim zvykne a přizpůsobí se mu, respektive bude vědět, že nemusí ukládat energii do zásoby, protože ji pravidelně doplňujete.

Tři nápoje, které podpoří zdravé hubnutí

Zdravé hubnutí, při kterém dodržujete nejen správný režim stravování, ale rovněž dostatečný pohyb můžete podpořit konzumací hned tří nápojů. Ty stimulují metabolismus, jsou bohaté na živiny, minerály a jsou významným zdrojem antioxidantů. Jedná se o černou kávu, zelený čaj a černý čaj.

Zejména káva se řadí k významným zdrojům antioxidantů a vašemu tělu pomáhá neutralizovat volné radikály, které negativně ovlivňují váš organismus. Kromě jiného káva pomáhá nastartovat metabolismus, čímž podporuje i spalování tuků.

Fotografie: Depositphotos

Během fáze hubnutí byste se nicméně měli vyvarovat mléčným kávovým nápojům, jež ve výsledku neposkytují tolik benefitů. Dalším nápojem je zelený čaj. Ten je podle vědeckých studií dokonce nápojem, který s hubnutím pomáhá nejvíce. Obsahuje totiž katechiny, jež pomáhají spalovat tuky a zrychlují metabolismus. Ty jsou ale účinné pouze ve vysokých dávkách. Z toho důvodu se doporučuje kombinovat zelený čaj například s rybím olejem.

Fotografie: Unsplash

Třetím nápojem je černý čaj, který je bohatý na polyfenoly, konkrétně pak na flavonoidy. Ty se řadí mezi antioxidanty, jež pomáhají v boji proti volným radikálům, chrání váš kardiovaskulární systém a rovněž napomáhají spalování tuků a snížení hladiny cholesterolu a krevního cukru.

Je nicméně důležité, abyste si zopakovali, že pouze konzumací těchto nápojů nezhubnete. Je klíčové je zkombinovat s vyváženou a pravidelnou stravou a dostatkem pohybu. Poté se můžete těšit na plody vašeho úsilí v podobě shozených kilogramů.

Zdroj: EatThis

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]