7 nejčastějších důvodů, které kazí snahu o hubnutí

Na léto si sice ještě chvíli počkáme, ale už se vidíte někde na pláži, jak popíjíte drink a užíváte zaslouženou dovolenou? Ovšem vaše sny a plány mají jeden háček – potřebujete do léta nějaké to kilo zhubnout? Možná si říkáte, že letos to už určitě vyjde, když to nevyšlo loni. Pokud však budete dělat stejné chyby, nevyjde to ani letos. Které chyby nejčastěji kazí snahu o hubnutí?

Šizení těla o živiny

U hubnutí vždy neznamená, že musíte jíst méně. Přijímat méně kalorií rozhodně ano, ale to nesouvisí s porcí jídla a šizením se. Tím, že budete jíst stejné jídlo jako doteď, jen méně, vám hubnutí nezaručí. Spíš naopak. Věnujte tedy pozornost sestavování svého jídelníčku. Klidně můžete mít plný talíř jídla, ale z toho půlku talíře musí tvořit zelenina, druhou půlku rozdělte na bílkoviny a sacharidy. Tedy maso a nějaká příloha. Na přílohy si dávejte rovněž pozor. Nemyslíme tím bílou rýži ani klasické těstoviny.

Stereotypní cvičení

Když přidáte k upravenému jídelníčku navíc i pohyb, značně tím hubnutí urychlíte, navíc činíte něco prospěšného pro své zdraví. Ovšem pozor na rutinu. Stereotypní cvičení přestane být po pár týdnech účinné, protože si tělo na něj zvykne. Snažte se své tělo vždy překvapit něčím novým. Střídejte sportovní aktivity i aerobní a anaerobní aktivity.

Přetrénování

Opakem lenosti je zbytečně velká zátěž na tělo. Ať už je to zbytečně dlouhé běhání anebo zvedání těžké váhy a trávením hodin a hodin v posilovně. Tím si nezaručíte ani větší svaly, pevnější tělo ani větší úbytek váhy. Řiďte se zdravým selským rozumem. Hýbat se můžete samozřejmě každý den, ale nepřehánět. Někdy stačí mezi dva posilovací tréninky v týdnu vložit delší procházku, jógu apod. Budete-li to s cvičením přehánět, bude se tělo snažit více o regeneraci. Dvě věci naráz dělat nebude. Hubnutí se tím tedy zpomalí.

Další časté chyby při hubnutí

  • Nedostatek spánku

  • Zanedbaný pitný režim

  • Hodně stresu

  • Konzumace rafinovaných pokrmů

Obrázky: pixabay