Bramborová maska efektivně bojuje proti akné a zjemňuje pokožku. Klíčem k úspěchu je ale dodržet správný postup přípravy

Fotografie: Freepik

Každá žena by si přála mít jemnou a bezchybnou pokožku. Docílit toho můžete s bramborovou maskou, kterou si pohodlně vytvoříte doma.

Každá pokožka je jinak citlivá. Jestliže máte citlivější pokožku, tak jste si možná všimli, že aktivně reaguje na vnější i vnitřní vlivy. Nejčastěji reaguje na nepříznivé podmínky pupínky a jinými nedokonalostmi. Abyste se těchto nedokonalostí zbavili a měli krásnou pleť bez chyb, není nutné utrácet za drahou pečující kosmetiku. Můžete si doma vyrobit bramborovou masku.

Dermatologické problémy jsou normální

Existuje několik typů pokožky a u všech se mohou vyskytnout podobné problémy. Nejčastějším problémem na pleti jsou nevzhledné pupínky, které obtěžují mnoho žen. Je zcela normální, že na pleti se objevují dermatologické problémy, se kterými se nejčastěji setkávají dospívající lidé. V tomto období tělo prochází hormonálními změnami, jež se projevují i na kvalitě pleti. Akné může u někoho trvat i do pozdějšího věku. Na pleti se mohou objevit i hnědé skvrny, jizvy nebo jiné nedokonalosti.

Fotografie: Pixabay

Důvody pro vznik pupínků

Pupínky nejsou jediným ničitelem jemné pleti. Mohou se objevit i černé tečky, lesklá pleť nebo horší druhy akné. Existuje několik typů akné. Většina dermatologických problémů s pletí lze zakrýt vysoce krycími make-upy a jinou dekorativní kosmetikou. Je potřeba řešit jejich příčinu s dermatologem. Většina problémů vzniká z mastné a smíšené pleti. U takových typů pletí se na pokožce po většinu času hromadí maz. Ten je v menší míře neškodný a kůži dokonce chrání.

Fotografie: Pixabay

Větší množství mazu má za následek vznik kožních nedokonalostí. Mezi další faktory pro vznik nedokonalostí patří hormonální změny, dědičnost, stres a únava. Tyto faktory lze považovat za vnitřní. Mezi vnější faktory lze zařadit ty, které můžeme ovlivnit. Jedná se o kouření, pobyt ve znečištěném prostředí, používání špatné kosmetiky a špatná hygiena pokožky (čištění). Je potřeba se každý večer řádně odlíčit, aby na pleti nezůstaly nečistoty a kosmetika z celého dne.

Zbavte se dermatologických problémů se správnou péčí

Abyste zabránili vytváření nedokonalostí na pleti, je nutné se snažit omezit tvorbu kožního mazu. Začněte se řídit jednoduchými kroky, kterými dosáhnete dokonale jemné pleti. Prvním krokem by mělo být zavedení každodenní péče o pleť. To obsahuje důkladné čištění a následné nanesení vhodného krému. Abyste si dlouhodobě zachovali mladistvý vzhled, chraňte pokožku před UV zářením a slunečním zářením.

Samozřejmostí by měla být zdravá strava. V té by mělo být zahrnuto hodně ovoce a zeleniny. Dále je důležitý i pohyb a hydratace organismu. Jestliže byste chtěli jasnější a zdravější pleť, dopřávejte si k jídlu antioxidanty. Pro krásnou a jemnou pleť si lze doma vyrobit masku z bramborových slupek. Ta podporuje zdravou pleť bez pupínků a její příprava je velice snadná.

Výroba masky z bramborových slupek

Maska z bramborových slupek je ideální pro lidi, kteří mají pigmentové skvrny, akné, velké póry, černé tečky nebo jiné nedokonalosti. Při pravidelném používání byste měli mít krásně hladkou pleť bez nedokonalostí. Pokud by vám ani používání této masky nepomohlo, zvažte návštěvu dermatologa, který by vám s vaším problémem mohl lépe pomoci.

Fotografie: Pixabay

K přípravě budete potřebovat slupky z pěti brambor, dva hrnky mléka, jeden bílý jogurt a dvě lžičky kurkumy. Postup je jednoduchý a zvládne jej každý v pohodlí domova. Mléko nalijte do nádoby a přidejte slupky z brambor. Slupky nechte v mléku ležet dvě hodiny. Po uplynutí této doby přidejte jogurt. Počkejte přes noc a druhý den přidejte kurkumu.

Při použití budete potřebovat vatové tampónky. Ty namočte do vytvořené masky a přiložte je na obličej na třicet minut. Po třiceti minutách vatové tampónky sundejte. Obličej si opláchněte teplou vodou. Nakonec naneste na pleť hydratační krém. Masku byste měli používat přibližně dvakrát týdně. Maska by měla být účinná na všechny typy pokožky.

Zdroj: StyleCraze / Lékařka Harish Kumar

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]