Omlazující pleťová maska z kvasnic: Dodá druhé mládí každé pleti bez ohledu na aktuální věk

Fotografie: iStock

Mít krásně hladkou pokožku je sen nejedné ženy. K tomu, abyste ji získali, nepotřebujete speciální drahé přípravky, ale pouze dostatek péče a také pleťové masky, které zajistí hladkou pleť.

Ať už jste v pubertě nebo vám bude za chvíli 40, vždy byste se měli o svoji pleť řádně starat. Je úplně jedno, kolik je vám let, jelikož stav pokožky je ovlivněn hormony a péčí, jež věnujete svému obličeji. Abyste měli hezky hladkou pleť, můžete vyzkoušet několik triků, které vám k tomu pomohou. Vhodné je také vyzkoušet masku, která se o hladkost pokožky postará.

Správná péče o pleť

Nikdo není dokonalý, a tak je velmi pravděpodobné, že na světě stále existuje mnoho žen, které netuší, jak se mají správně starat o svou pokožku. Není to však žádná věda a stačí znát několik informací. Díky správné péči se vyhnete akné, problémům s pokožkou a jiným nedokonalostem, jež by vás mohli trápit. Pokud by se u vás i přes správnou péči objevily potíže, možná je na čase vyměnit kosmetiku, kterou používáte nebo se zaměřit na jídelníček a zdraví.

Důkladné odlíčení ráno i večer

Hlavním bodem při péči o pleť je právě odličování, na které mnoho lidí zapomíná. To je potřeba provádět večer i ráno po probuzení. Ihned po vyčištění můžete aplikovat hydratační přípravky, které jsou potřeba v každém věku a pro jakýkoliv typ pleti. Další důležitou informací je také pravidelný pitný režim a dodržování zdravého životního stylu. Dobrou volbou při péči o pokožku je také používání hydratačních masek.

Maska pro dokonalou a hladkou pleť

Recept na domácí masku, díky které budete mít pleť jako miminko a bez akné, jistě ocení každý. Hlavní přísadou této masky je kvásek, jež obsahuje hodně vitamínů B, E, C a mnoho dalších. Dobré je také to, že maska umí hezky hydratovat a díky aminokyselinám se zbavíte vyrážek nebo jiných bakterií na pokožce, které způsobují akné.

Fotografie: Pixabay

Na tuto masku si připravte 10 gramů droždí, 6 lžiček teplého mléka, 3 lžičky škrobu, 1 lžička medu, 3 kapky vitamínu A a E. Abyste si mohli tento zázrak připravit, rozpusťte droždí v teplém mléce a nechte směs 15 minut působit. Následně přimíchejte med, ale pokud na něj máte alergii, použijte bílý jogurt. Nakonec do směsi přimíchejte vitamíny a škrob, jež celou masku zahustí.

Jak používat masku s droždím

Jakmile budete mít masku umíchanou, naneste si první vrstvu na obličej a krk. Pokuste se vyhnout okolí rtů a očí. Až první vrstva zaschne naneste další vrstvu. Celkem byste měli mít na obličeji a krku 3 vrstvy. Nakonec nechte masku působit 25 minut a po uplynutí této doby masku smyjte teplou vodou. Nezapomínejte, že po aplikaci této masky je potřeba pleť hydratovat ještě krémem nebo jiným hydratačním přípravkem, jež běžně používáte. Masku používejte 1× týdně a po měsíci byste měli vidět výsledky.

Zdroj: Absolutedamascena, Motherearthliving

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]