Úklid domácnosti může být skvělým relaxačním nástrojem, jak zmírnit stres. Vůně a čistota mohou mít pozitivní vliv na vaši mysl. Naučte se pár triků, jak průběžně udržovat svůj domov čistý.
Čistá domácnost je důležitá nejen na pohled, ale také pro vaši psychiku. Divili byste se, co nepořádek dokáže udělat s vaší schopností soustředit se, odpočinout si nebo dělat další domácí práce. Když cítíte, že u vás doma není naklizeno tak, jak byste si přáli, vznikne nepořádek i ve vaší hlavě. Udržovat čistotu je jednou z nejužitečnějších činností v každodenním životě. Nejvíce práce je vždy s koupelnou a toaletou. Osvojte si šikovné triky, jak tyto dvě místnosti zachovat zářivě čisté a bez zápachu.
Udržujte čistotu průběžně
Sice je důležité pustit se jednou za čas do generálního úklidu, ale nejlepší, co můžete udělat pro svou domácnost i mysl, je udržování čistoty průběžně. Ne každý stihne rychle před příchodem hostů uklidit ty největší nečistoty, vlítnout do koupelny, na toaletu, honem umýt pár kousků nádobí ve dřezu.
Snažte se jít každý večer spát s vědomím, že i když se možná někde povalují dětské hračky nebo jste na stole nechali ležet pár papírů, obecně je vaše domácnost čistá a nemusíte se stydět před nečekanou návštěvou. Budete tak méně ve stresu, protože budete vědět, že jste vždy připraveni.
80 % problémů plyne z 20 % příčin
Jinak řečeno, nejčastěji je příčinou silného, nepříjemného zápachu znečištění ne v toaletě, ale na povrchu. Na záchodovém prkénku, ve spojovacím materiálu atd. Zde se hromadí spousta bakterií, mikrobů a nečistot, které nelze vidět pouhým okem. Uděláte nejlépe, pokud povrch posypete solí a jedlou sodou.
Nezapomínejte ani na toaletní štětku
Záchodová štětka nesmí chybět u žádné toalety. Je to ideální čisticí nástroj, se kterým se dostanete do takových míst, kam vlastní rukou sahat nechcete. Nezapomínejte ale, že se jedná o nástroj, který všechny nečistoty přenáší na sebe, hromadí se tedy na něm spousta bakterií, jež mohou šířit zápach po celé koupelně, dokonce i po bytě. Chcete-li štětku udržovat čistou, naplňte nádobu, ve které je uložena, čističem s vůní citrónu nebo citrónovou šťávou.
Pravidelně měňte ručníky
Dusno a nepříjemný zápach může často pocházet z dlouho nepraných ručníků. Zkuste je měnit každých pár dní a perte je na vysokou teplotu. Nezapomeňte, že na čistotě ručníků závisí stav vaší pokožky. Špinavý, zatuchlý, navlhlý ručník může mít negativní důsledky na zdraví vaší pleti. Pak vám nepomůže ani sebelepší nejdražší kosmetika.
Zdroj: Goodhousekeeping