K čištění toalety se stále více místo chemie využívá jedlá soda

Ne vždy je nutné k čištění toalety využívat jenom chemii. Jde to i mnohem jednodušeji, s využitím věcí, které máte běžně doma. Nejenom, že stojí pár korun, ale jejich účinek vás pozitivně překvapí. Pokud chcete, aby byl váš záchod dokonale čistý a bez bakterií, naučíme vás správný postup.

Co budete potřebovat?

Ne, nebudete muset do drogerie kupovat klasický čistič s chemií. To co budete na čištění toalety potřebovat, to najdete buď v kuchyni, nebo v domácí lékárničce. Pokud by vám doma něco chybělo, seženete to bez problémů s pár korunami v kapse. A je to jenom pár věcí, konkrétně tedy:

  • 60 ml citronové šťávy
  • 160 g jedlé sody
  • 1 lžíce octa
  • 1 lžíce peroxidu vodíku
  • 20 kapek éterického oleje

Stačí smíchat dohromady

Postup přípravy je velmi jednoduchý, jelikož stačí vzít všechny ingredience a ty smíchat dohromady. Nejprve smíchejte ocet s peroxidem, potom sodu se šťávou z citronu a potom opatrně vše dohromady. Na závěr přidejte éterický olej, podle toho, jaký konkrétní vám bude vonět nejlépe. Vzhledem k tomu, jaké látky se používají, byste neměli zapomínat na ochranné pomůcky. Konkrétně máme v tomto směru samozřejmě na mysli použití hlavně ochranných rukavic.

Možností čištění je několik

Základní směs máte hotovou. A jak ji můžete použít dále? Pokud k ní přidáte více vody, tak může vzniknout pasta na čištění toalety, kterou aplikujte na požadovaná místa a nechte několik desítek minut působit. Potom vaši toaletu důkladně houbičkou nebo hadříkem čistěte. Následně opláchněte vodou a je hotovo. Záchod bude jako nový.

Stejně tak si lze z připravené směsi vyronit domácí kapsle nebo kuličky. Když je potřeba, vhoďte je do toalety a nechte rozpustit. Její vnitřek poté dočistěte pomocí klasické štětky. Poté jenom spláchněte a jasně uvidíte daný výrazný rozdíl. V obou případech dojde k tomu, že toaleta bude vždy jako nová.

Fotografie: Pixabay, Shutterstock

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]