Odmašťovač WD-40 se výborně hodí při úklidu záchodové mísy

Fotografie: Depositphotos

Jedním z klasických problémů koupelen je vodní kámen. Ani použití tradičních metod nemusí vždycky zabírat, což irituje nejednu hospodyni.

Člověk je ovšem velmi tvořivý tvor a nejlepší řešení vycházejí kolikrát z nouze nebo náhody. Tedy z případů, kdy použijete něco naprosto atypicky a následně zjistíte, že to perfektně funguje. Což je i případ odmašťovače WD-40, který se hodí právě pro odstranění následků tvrdé vody i skvrn v toaletní míse. Lze ho přitom snadno opatřit prakticky v jakémkoli železářství, případně i v technické sekci hypermarketů.

Příprava na zásah

Jako první krok si v koupelně otevřete okna i dveře, abyste měli kvalitní větrání. Neuškodí ochranné brýle a respirátor, protože vdechnout to opravdu nechcete. Do mísy toalety následně stříkněte menší množství, a to přímo na povrch. Dělá-li vám problémy především vodní kámen, stříkněte ho přímo do vody. Poté nechte cca 10–15 minut působit, aby se mohl přípravek pořádně projevit. Tento postup lze aplikovat na základní druhy skvrn.

Pro odolné skvrny, které nechtějí pustit, trochu přidejte, nebo nechte WD-40 působit déle. Vůbec neuškodí, když ho necháte pracovat přes noc, bude to prakticky jistota perfektního výsledku. Nevyhnete se ovšem vlastní práci, jež přijde ihned poté. Vezměte si tedy na pomoc záchodovou štětku a celý povrch mísy důkladně vydrbejte. Působil-li však odmašťovat dostatečně dlouho a bez rušivých elementů, bude tato část velmi snadná.

Proč zrovna WD-40?

Jde v první řadě o odstraňovač rzi v podobě spreje. Zároveň před těmito a dalšími neduhy ošetřený povrch chrání, což platí i pro toaletní mísu. To je důvod, proč se tak dobře hodí i v koupelně, nejen na toaletu. Po nějakou dobu tak budete proti vodnímu kameni a dalším vetřelcům chráněni. Mějte ovšem na paměti, že jde o silnou chemii a berte tuto možnost spíše jako poslední řešení. Opět připomínáme účinné větrání, hodí se také rukavice.

koupelna interiér
Fotografie: Pixabay

Použití tohoto prostředku pečlivě zvažte, pokud máte doma malé děti nebo mazlíčky. Obě skupiny nebudete mít pravděpodobně dokonale pod kontrolou celou dobu. Nutno poznamenat, že ochranná vrstva, kterou směs vytváří, je poměrně kluzká. Pozor tedy na případné skvrny na podlaze, následné riziko uklouznutí a vážného úrazu. Když se s ním ale naučíte pracovat, bude to proti koupelnovým nečistotám velmi dobrý spojenec.

Zdroj: Genialne

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*