Charakteristika vašeho znamení odhalí silné a slabé stránky osobnosti

Znamení zvěrokruhu neovlivníme, jelikož souvisí s naším narozením. Zároveň však ovlivňuje to, jací jsme. Povahové vlastnosti získáváme nejen geneticky, ale i tím, jak nás naši rodiče vychovávají. Někteří lidé však věří, že svůj vliv na povahu má i období, v kterém se narodíme. Je tomu skutečně tak? Přinášíme charakteristiku jednotlivých znamení, která by měla být velice přesným odrazem skutečných charakterových vlastností člověka.

Charakteristika Berana (narození 21. 3. až 20. 4.)

Beran má ve vínku typickou tvrdohlavost a někdy až urputnost. Proto by měl být velice opatrný, aby mu tyto povahové rysy nezpůsobily potíže. Pozitivní vlastností Beranů je schopnost milovat až za hrob. Jsou skutečně velmi srdeční lidé, kteří jsou schopní se pro milované rozdat. V partnerských vztazích jsou něžní, ale umí být i vášniví, ne nadarmo tak patří mezi nejlepší milence. Co se týká kariéry, tu si umí velice zdatně vybudovat, a to právě díky své neústupnosti. Stojí si pevně za tím, čeho chtějí dosáhnout.

Charakteristika Býka (narození 21. 4. až 21. 5.)

Býk je velice cílevědomý a dokáže dosáhnout všeho, co si zamane. Ve vztazích je spíš stálým jedincem a preferuje dlouhodobé a seriózní partnerské svazky. Také má rád jistoty v životě. Nikdy nelétá v oblacích a snaží se uvažovat racionálně. V lásce dokáže projevit i notnou dávku vášnivosti, tudíž jeho partner bude zcela jistě spokojený fyzicky i duševně.

Charakteristika Blíženců (narození 22. 5. až 21. 6. )

Blíženci se řadí mezi velice zajímavé a také společenské bytosti. Rádi s ostatními navazují vztahy, komunikují a také s oblibou přijímají výzvy. Mají rovněž bujnou představivost a mnoho skvělých nápadů. Blíženci bývají také velice okouzlujícími lidmi. Pokud se ocitnou jejich bližní v úzkých, nikdy neváhají pomoci. Vždy budou při nich budou stát. Co se týká lásky, jsou náchylní k impulzivním rozhodnutím a bezhlavé zamilovanosti.

Charakteristika Raků (narození 22. června až 22. července)

Raci mají velmi vyvinutý cit pro rodinu, ta je pro ně ze všeho nejdůležitější. Velmi rádi totiž pečují o teplo rodinného krbu a také o své blízké. Láska raků je velmi silný, hluboká a často také celoživotní. Tohle znamení zvěrokruhu oplývá i značným charisma a talentem. Přesto se jedná o lidi, kteří jsou poměrně dost skromní a vůči druhým i shovívaví. V případě, že máte partnera Raka, můžete si být jistí, že v jeho myšlenkách a srdci budete navždy.

Charakteristika Lvů (narození 23. 7. až 23. 8.)

Lvi se ničeho nebojí a často se do všech činností v životě pouští s odvahou a jistotou, že cíl je na dosah. Pokud je však zasáhne nějaká těžká rána osudu, bývají dlouho smutní a také popudliví, což projevují i navenek vůči ostatním. Lvi také vědí, co od života chtějí a jdou si za tím. Často jsou lidmi moudrými, ale také vášnivými.

Charakteristika Pannen (narození 24. 8. až 22. 9.)

Panny bývají velmi pracovité, starostlivé a také dost důvěřivé vůči ostatním. V lásce jsou velmi věrní a svému partnerovi dokážou otevřeně sdělit vše, co se jim líbí, či nelíbí. Schopnost efektivní komunikace ovládají na jedničku. V případě, že je Panna zklamána, nikdy nic neodpouští a nedává druhou šanci.

Charakteristika Vah (narození 23. 9. až 23. 10.)

Váhy jsou lidmi, kteří si žijí ve svém světě představivosti a osobních přání. Pokud člověka ve znamení Váhy potkáte, pravděpodobně na něj nikdy nezapomenete. Váhy jsou totiž velice výrazné osobnosti. Bývají skvělými přáteli a věrnými milenci. Dokážou být silní, rozhodní a také dost nároční. Mají dobrý vkus a veselou mysl.

Charakteristika Štírů (narození 24. 10. až 22. 11.)

Štír je velmi okouzlující a přitažlivý. Má skvělý smysl pro humor, a ještě lepší vkus. Štír v lásce preferuje spíš dlouhodobé vztahy, avšak někdy neodolá a může podlehnout svodům flirtování. Obecně je Štír také rád, když je dobře finančně zajištěný.

Charakteristika Střelců (narození 23. 11. až 21. 12.)

Střelec je loajální a důvěryhodný. Občas může být poněkud samotářský, avšak jako milenec je skvělý a také vášnivý. Pokud je rodičem, je obdivuhodně obětavý. Jako partner je Střelec poměrně složitý. Bývá občas popudlivý a přehnaně fantazírující. Dokáže ale uvažovat i racionálně a pevně stojí nohama na zemi. Rád si věci plánuje, něco ve stylu „zasadit strom, zplodit dítě a postavit dům“.

Charakteristika Kozorohů (narození 22. 12. až 20. 1.)

Kozoroh je velice odvážným a chytrým člověkem. Je dobré být s Kozorohem spíš za dobře. Pokud byste se s ním snad pohádali, dokáže zosnovat velmi nápaditý plán pomsty. Kozoroh je jinak úžasným partnerem při konverzaci. Dokáže totiž skvěle naslouchat. Ve vztazích pak dokáže projevit i určitou dávku vášnivosti.

Charakteristika Vodnářů (narození 21. 1. až 19. 2.)

Vodnář je člověkem spolehlivým a pracovitým. Svěřit se mu můžete s naprostým klidem, dokáže totiž udržet tajemství. Co se týče lásky, ví moc dobře, co od ní očekávat. Neohlíží se na lidskou dokonalost a ani si na ni nepotrpí. Také jsou Vodnáři spravedliví a čestní.

Charakteristika Ryb (narození 20. 2. až 20. 3.)

Mezi hlavní přednosti Ryb patří otevřenost, pozornost a starostlivost. Na svůj vzhled úzkostlivě dbají, proto je nikdy neuvidíte neupravené. Ryby se také rády smějí a mají zároveň i perfektní smysl pro humor. Nudit se s nimi nebudete. V partnerství jsou Ryby přímo dokonalé.

Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]