Chlapec si jako jediný všiml plné schránky starých novin a došlo mu, že musí jednat. Svým činem zachránil život starší ženě

Fotografie: Depositphotos

Mladíkova pohotovost zachránila ženě život. Tři dny staré noviny prozradily, že je stařenka v nebezpečí, které by se jí mohlo stát osudným.

Starší lidé, kteří žijí sami, se někdy mohou ocitnout v situacích, jež jsou pro ně otázkou života a smrti. Jsou odkázáni na pomoc jiných lidí, což je mnohdy velice riskantní, protože ne každý člověk dokáže pohotově rozpoznat nebezpečnou situaci či rychle zareagovat. To naštěstí není případ tohoto mladíka, který díky své pozornosti zachránil život starší dámy, pro níž by jinak mohly věci skončit velice špatně.

Chlapec svou čtvrť dobře zná

Liam Apps je patnáctiletý chlapec, který každé ráno před školou roznáší noviny ve své čtvrti, aby si přivydělal nějaké peníze. Je tedy jasné, že místo, kde žije, moc dobře zná a jakákoli odchylka od normálu je vidět na první pohled. A tak se i stalo jednoho rána, kdy opět před vyučováním rozvážel noviny po čtvrti. Všiml si něčeho zvláštního, něco bylo zkrátka a dobře jinak než každý den.

Fotografie: Unsplash

Schránka plná novin

Když Liam přijížděl ke schránce 89leté ženy, byla nezvykle plná. Všude trčely noviny, bylo na první pohled jasné, že poštu dlouho nikdo nevybíral.

Nebyla to obvyklá situace, Liam ženu dobře znal, věděl, že si každý den chodí pro noviny, které jí vozí. Ovšem nyní byly staré už tři dny, což bylo minimálně zvláštní, a situace si žádala větší pozornost.

Fotografie: Unsplash

To, co lidé dělají se svými novinami, může být Liamovi v podstatě jedno, ale vzhledem k tomu, že věděl, že žena je velmi stará, začal se obávat o její bezpečí. Okamžitě se vrátil domů a oznámil vše své matce. Apeloval na ni, že je nutné zajít k ženě domů a zkontrolovat, zda je v pořádku. Bylo dobře, že se Liam zachoval tak pohotově. Stařenka totiž tři dny ležela na podlaze a nedokázala vstát.

Dům působil opuštěně

Liam začal vyprávět: „Šli jsme ihned k jejímu domu a klepali na všechna okna. Nejdříve se zdálo, že je dům opuštěný, ale záhy jsme zaslechli křik. Žena volala, že nemůže vstát ze země. Vypadalo to, že upadla a už se nedokázala zvednout. Na noze měla velkou modřinu a měla pohmožděná záda, protože ležela několik dní ve stejné poloze.“

Fotografie: Unsplash

Žena byla zmatená, netušila, jak dlouho už leží na podlaze a zda je den či noc. Na pomoc jí byli přivoláni záchranáři, kteří ji okamžitě převezli do nemocnice. Díky Liamově pohotovosti a iniciativě se ženu podařilo zachránit. „Jsem rád, že jsme k ní šli. Kdybychom to neudělali, mohla by tam zemřít,“ dodává Liam.

Zdroj: Newsner