Citron jako netradiční pomocník při úklidu koupelny. Odhalte jeho skrytou sílu, díky které rozzáříte celou místnost

Fotografie: Depositphotos

Jestliže máte sprchový kout a chcete jej udržovat co nejdéle v čistotě, je třeba pro to také něco udělat. Nemusíte ovšem kupovat předražené prostředky.

Věděli jste, kolik bakterií se může nastřádat na místě, kde je skoro neustále vlhko a nedosahuje tam většinou žádné denní světlo? To je přímo ideální prostředí pro rozvinutí různých plísní. Když se proti tomu chcete bránit, většinou vám jsou doporučovány různé druhy drahých prostředků. Ty jsou ale zbytečně škodlivé a jejich ceny většinou přemrštěné. Vyřešit to můžete i ekologičtěji.

Koupelna je zdrojem všeho nečistého

Zní to možná trochu paradoxně vzhledem k faktu, že tam chodíte své tělo očistit. Ale právě z toho důvodu se tam drží nejvíce špíny, jelikož všechno, co ze sebe dostanete, se někde usadit musí. Často se hlavně ve sprchovém koutě ukládá prach, zbytky tělního ochlupení a vlasů, vodní kámen, zbytky z mýdla a kvůli vlhkosti se může vyskytnou i plíseň.

Fotografie: Unsplash

S čím vším vám pomůže citron

Právě kyselina citronová, kterou citron obsahuje, je zdrojem všech zázraků. Pokud máte problém s odolnými skvrnami či si prostě jenom chcete pořádně vyleštit zašedlé stopy na stěnách, nyní máte šanci.

Citron rozřízněte napůl a s každou částí přejíždějte po všech částech, které si přejete vyčistit. Jestliže se vám tato varianta nelíbí, tak jednoduše vymačkanou šťávu z tohoto citrusu nalijte do rozprašovače a pravidelně s ní stěny stříkejte. Opláchněte vodou a utřete suchým hadříkem. Zcela tím obnovíte lesk.

Fotografie: Unsplash

I bílý ocet v koupelně oceníte

Máte problémy s vodním kamenem a odolnými skvrnami? Bílý ocet je užitečný pro čištění mnoha povrchů a ty koupelnové nejsou výjimkou. Smíchejte ho s citronovou šťávou a máte neporazitelný prostředek. Směs můžete nalít buď do rozprašovače a nebo rovnou do hadříku. Vydrhněte s ním stěny sprchy, nechejte působit a opláchněte čistou vodou. Odstraníte tím i mýdlové usazeniny.

Fotografie: Pixabay

I obyčejný prostředek na mytí nádobí pomůže

Prostředek na mytí nádobí vlastní asi každý, kdo má domácnost. A není nic jednoduššího, než ho použít i na méně odolné skvrny nebo jen tak, když chcete vyleštit povrch sprchy. Vezměte si houbičku, navlhčete ji a pak ji napusťte i zmiňovaným prostředkem. Stěny s ní přetřete a opláchněte buď bílým octem a nebo obyčejnou vlažnou vodou. Lepší taky je, když upřednostníte ekologický prostředek před těmi chemickými.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]