Cizí muž dal pěst králi Karlu III. Jeho reakce na netradiční pozdrav rozpoutala nekončící vír reakcí

Fotografie: ChiralJon / Creative Commons / CC BY-NC

Členové královské rodiny truchlí nad ztrátou královny Alžběty II. Přesto však jsou nuceni dodržovat tradice a přijímat kondolence na veřejnosti. Jedna z nich byla skutečně speciální.

Celý svět, a především Velká Británie, v těchto dnech truchlí nad smrtí královny Alžběty II. Ačkoli je to období, kdy by rodina nejraději držela smutek v soukromí svého domova, tradice a společenské postavení nutí členy královské rodiny vystupovat na veřejných místech a přijímat kondolence od obyvatel země. Zpravidla se upřímná soustrast vyjadřuje podáním ruky, ale tento muž se rozhodl dát králi Karlu III. takzvanou „pěstičku“. Jeho reakce obletěla internet.

Nahrávka se stala skutečným hitem

Nahrávka s králem Karlem III. v hlavní roli se na sociální síti TikTok stala skutečným hitem. To, co panovník udělal, vyvolalo u uživatelů internetu upřímný úsměv. Celá situace spočívá v tom, že neznámý muž místo podání ruky chce dát králi Karlu III. takzvanou „pěstičku“, což znamená, že si dva lidé ťuknou o klouby rukou uzavřenou v pěst. To není zrovna tradiční pozdrav panovníkovi.

Dalo by se tedy očekávat, že král Karel III. bude takové gesto ignorovat, popřípadě se ohradí, protože ho bude považovat za neslušné. Tak se ovšem nestalo. Vládcovu reakci však nikdo nečekal. Pozdrav opětoval stejným způsobem a s mužem si ťuknul pěstí. Vše bylo natočeno na video a u všech uživatelů internetu, kteří mohli záznam vidět, vyvolalo upřímný úsměv.

Fotografie: Pixabay

Něco takového nikdo nečekal

Muž se rozhodl, že se nebude řídit pravidly konvenčního chování, a v tu chvíli i samotný král Karel III. odložil omezující pravidla stranou. Gesto dokonce opětoval s úsměvem na tváři. Rozhodně něco takového nečekal, ale nenechal se rozhodit a ukázal, že je také jen člověk.

Něco takového nikdo nečekal, zvláště v této době, když zřejmě žádný člen královské rodiny nemá náladu na jakékoli legrácky. Ale možná naopak právě nyní je vhodná doba, kdy se uvolnit a nedržet se tak striktně přísných pravidel. Video už zhlédly miliony sledujících a všichni oceňují panovníkům smysl pro humor.

Zdroj: Skubizo