Čtyřletý chlapec je pro svůj taneční talent nazýván „králem rytmu“. Na parketu to rozpoutal jako nikdo jiný

Fotografie: iStock

Čtyřletý chlapec, kterému se přezdívá „král rytmu“, se stal slavným a je zván do mnoha televizních pořadů.

Zpočátku si čtyřletý čínský chlapec Liang Liang náhodně podmanil kolemjdoucí svými improvizovanými tanečními schopnostmi. Udělal silný dojem tím, jak vnímal melodii, a schopnost předvést choreografii byla u tak malého dítěte velmi úctyhodná. Liang Liang přilákal mnoho fanoušků na čínských sociálních sítích. Videa, na nichž chlapec předvádí choreografii, mohou přilákat desítky milionů zhlédnutí. Rodiče Liang Lianga objevili chlapcovu schopnost, když byl ve věku jednoho roku schopen provádět ohybové pohyby.

Talent již od batolecího věku

Liang Liang se ve skutečnosti jmenuje Zhou Yifan, chlapcova rodina žije ve městě Linyi, provincie Shandong, Čína: „Když byl Liang Liangovi jeden rok, dokázal se držet židle a vstát a pak se ohýbat do rytmu na velmi působivou hudbu. Náš chlapec se začal učit tančit prostřednictvím hudebních klipů, které sledoval ve věku 2 let,“ sdělila matka Liang Lianga.

Liang Liang se loni proslavil na čínských sociálních sítích poté, co ho jeho rodiče vzali ven. Když prošel kolem skupiny lidí cvičících tanec, zastavil se a tančil. Jakmile byly klipy Liang Lianga tančícího na veřejných prostranstvích sdíleny online, Liang Liang okamitě přitáhl pozornost. „Když Liang Liang viděl jiné lidi tančit, začala jsem tančit i já. Můj syn se pohyby naučí velmi rychle, když ho lidé vidí tančit velmi vážně a dobře, hned to zaznamenají,” vzpomíná chlapcova matka.

Publikum ho miluje

Kolaborativní tance jsou v Číně oblíbenou formou fyzického cvičení. Rodiče Lianga Lianga zpočátku povzbuzovali, aby tančil se všemi, jednoduše si mysleli, že fyzická aktivita ho udělá zdravějším. Chlapcovy taneční schopnosti se ale rychle zlepšily do té míry, že přilákal mnoho lidí, kteří ho sledovali tančit, kdykoli se objevil na veřejnosti při večerních procházkách s rodiči.

„Jednoho dne nám učitel tance, který nás znal z večerního tanečního cvičení, přišel říct, že nás televizní show MC Ellen DeGeneres v USA pozvala k účasti na nahrávání.” Poté rodiče a Liang Liang společně odletěli do USA natáčet pro tuto talk show. Pro rodinu Liang Lianga to byl nezapomenutelný zážitek.

V show Liang Liang předvedl působivou choreografii a podmanil si americké publikum. Matka Liang Lianga se nyní stará o jeho účty na sociálních sítích, nahrává a zveřejňuje klipy chlapcova tance. Chlapcova matka doufá, že její syn bude mít i nadále chuť se učit. Oba rodiče si přejí, aby mu mohli vytvořit dobré vzdělávací prostředí a pomoci mu splnit si jeho sny.

Zdroj: Daily Mail