Docílit zářivě bílého prádla je překvapivě jednoduché

Mít dokonale bílé prádlo nemusí být nedosažitelným cílem. Stačí vědět nejenom jak prát, ale i v čem prát. Jsou totiž pomocníci, kteří jsou pro tento účel nejlepší. A nemáme na mysli klasická bělidla, která koupíte v obchodech. Máme na mysli něco jiného, co máte dost možná i ve své domácnosti. O čem je řeč? Pojďme to společně zjistit.

Použijte jedlou sodu

Ta se používá třeba při pálení žáhy, nebo při pečení. Dá se ale použít i ve chvíli, kdy chcete mít dokonale čisté prádlo. A jak na to? Je to jednoduché. Použijte 250 g jedlé sody, kterou smíchejte s teplou vodou. Vznikne směs, do které prádlo namočte nejlépe přes noc. Ráno ho klasicky vyperte a uvidíte, že bude jako nové.

Pokud by tento postup nepomohl, nezoufejte. Opakujte ho, ale s tím rozdílem, že do vody přidáte kromě jedlé sody také sůl. Opět namočte oblečení, opět nechte vše působit přes noc a potom se můžete pustit do klasického vyprání. Nyní už bude vaše oblečení zaručeně zářit.

Pomůže také aspirin

Jdeme na tip číslo dvě, díky kterému bude vaše prádlo dokonale bílé. Tím pomocníkem, který vám to dokáže zajistit, je známý prášek, kterým je aspirin. Obecně se používá na bolest hlavy, ale dá se využít, i pokud chcete mít i dokonale bílé prádlo.

Postup je v tomto případě také velmi jednoduchý, jelikož základem je teplá voda, ve které rozpustíte 5 tablet tohoto prášku. Do této směsi následně namočíte své oblečení na dobu 5 – 15 minut. Následný postup už je opět spojený s tím, že oblečení vyperete.

I tady máme jedno alternativní použití, které je založeno na tom, že budete s aspirinem jenom prát. A to tak, že když perete bílé, tak k němu jednu až dvě tablety hodíte do pračky. Nechte projít klasický program a i toto by mělo přinést očekávaný výsledek. Ten umocníte i tím, že prádlo budete následně sušit venku, na přímém slunci, které ho také pomůže efektivně vybělit.

Fotografie: Pixabay, Freepik