Tablety do myčky naleznou uplatnění i v pračce. Jejich účinek mnohé překvapí

Fotografie: Pixabay

Tento trik vznikl v Austrálii a stal se tak virálním, že došel až k nám, do Česka. Jedná se v něm o to, jak můžete efektivně využít tablety do myčky.

Pro zbavení se odolných skvrn a dosažení čistého prádla naplněného svěží vůní lidé zakupují drahé prací prostředky ze supermarketů. O to větší může nastat zklamání, když výsledek není takový, jaký reklama představovala. Čím to je? Chyba nemusí být v pracím prášku, ale rovnou v pračce. O tu je totiž také třeba se starat, s čímž mohou pomoci 4 tablety do myčky.

Fotografie: Freepik

Pro čistou pračku stačí použít tablety

Pračka je jedním z nejdůležitějších spotřebičů, které se v domově nacházejí. V průběhu času se může působením vápna zhoršit. Pokud perete na nízké teploty, tak tuto šanci ještě zvyšujete, jelikož při nich není šance, aby všechny bakterie vymřely. Poté dochází k tomu, že prádlo, které jste sotva vytáhli, už jde cítit zatuchlými a nepříjemnými pachy. v Austrálii ovšem vymysleli, jak takovou situaci levně a jednoduše vyřešit.

Fotografie: Freepik

Celý trik začal tím, že lidé zkusili do pračky vložit jednu tabletu do myčky. Následně spustili prací cyklus a po jeho skončení byl spotřebič o dost čistější, než před praním a nelibé pachy také ustoupily. Někteří si ovšem po vyzkoušení začali všímat, že voda, která z pračky odtéká, není zas až tak špinavá. Proto se rozhodli přitvrdit a do pračky nevložili jednu, ale rovnou čtyři tablety naráz. Umístěním tohoto počtu tablet do bubnu bude pračka optimálně vyčištěna.

Účinná metoda pro vyčištění pračky

Stacey, uživatelka facebooku, se svěřila, že do pračky také vhodila 4 tablety a zapnula ji na 95 stupňů. Výsledky byly více než uspokojivé, jak sama řekla. Při tomto množství je znatelně vidět, jak špinavá voda odtéká a zápachy se nejen zmenší, ale naprosto vymizí. Mnoho uživatelů následně také sdíleli stejnou zkušenost, kdy nečistoty odtékaly pryč a to je jasný důkaz toho, že je trik funkční.

Fotografie: Freepik

Aby se pračka udržovala čistá a prádlo zůstávalo bez zápachu, by se měla tato metoda provádět jednou za dva týdny. Pro ještě efektivnější zamezení zbytečnému znečišťování pračky byste měli dodržovat pár základních pokynů.

Po doprání byste měli nechat dveře bubnu otevřené, aby pračka vyschla a nedocházelo k plísním. Čerstvě vyprané prádlo byste měli okamžitě vytáhnout ven a důležité je i pravidelně čistit těsnění bubnu, jinak dojde k hromadění odpadu a bakterií.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]