Domácí čistící a výživné pleťové masky, díky kterým omládnete

Čistit pokožku od mrtvých kožních buněk je nesmírně důležité, aby ty živé mohly dýchat a nestály jim ty mrtvé v cestě za živinami. Tudíž hned vedle výživných masek hrají důležitou roli i ty čistící. V podstatě si můžete připravit 2 v 1.

Jemný peeling, který pokožku vyčistí a následně jej necháte na pokožce v podobě masky i působit, aby se pleti dostaly živiny. Takový peeling s maskou v jednom lze připravit snadno tak, že například do medu, mléka, ovocné kaše přimícháte jemně umleté ovesné vločky či mletou kávu (kávovou sedlinu), aby hmota byla zároveň abrazivní.

Ovšem také si můžete připravit pouze domácí peeling z cukru, jedlé sody, soli, mletých oříšků, a navlhčenou pokožku masírovat, umýt a poté teprv nanést výživnou pleťovou masku. Přinášíme vám tipy, jak si doma za pár korun připravit účinné čistící a výživné pleťové masky.

Ovocné kyseliny

Vyčistit pleť dokážou i ovocné kyseliny. Například kyselina glykolová v ananasu, vinná kyselina v hroznech a kyselina citronová v citronové šťávě. Tyto složky mohou pomoci snížit póry, zlepšit tón pleti, korigovat hyperpigmentaci a dokonce vyhladit pokožku. Pro tento recept budete potřebovat ¼ šálku ananasu, ¼ šálku hroznů a lžičku čerstvě vymačkané citronové šťávy. Rozmačkejte hrozny a ananas v malé misce, aby nezůstaly žádné velké kousky. Přidejte citronovou šťávu a důkladně promíchejte. Tuto směs masírujte jemně do pokožky obličeje, krku a dekoltu a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte teplou vodou a pokožku osušte.

Výživa i čištění pleti

Další skvělý recept, který můžete použít k odstranění nečistot a odumřelých kožních buněk obsahuje med a jogurt. Med je známý zvlhčovač a má antibakteriální a detoxikační i léčivé vlastnosti, které mohou pomoci ošetřit vaši pokožku. Jogurt je rovněž balzám pro pokožku a může dokonce upravit váš tón pleti. Pro tento recept budete potřebovat 2 polévkové lžíce neochuceného jogurtu a polévkovou lžíci syrového medu. Smíchejte obě ingredience v malé misce a rovnoměrně naneste na obličej. Nechte jej několik minut působit a poté omyjte teplou vodou.

Rýžová mouka a zelený čaj

Zelený čaj obsahuje spoustu antioxidantů, o kterých bylo zjištěno, že jsou užitečné při opravě a obnovování kožních buněk. Rýžová mouka zase funguje jako exfoliant, který podporuje krásnou zářící pokožku. Smíchejte rýžovou mouku se zeleným čajem a vytvořte kašičku. Přísady důkladně promíchejte, dokud nebude vše perfektně hladké. Naneste směs na pokožku rovnoměrně masírováním v kruzích. Nechte působit asi 15 minut, poté opláchněte vlažnou vodou.

Obrázky: minhlacongai, glowpink