Domácí karamelový krém ze 3 ingrediencí: Hodí se doslova do každého dezertu. Ušetří vám spoustu peněz

Krém

Karamelový krém je sladká pochoutka, která dodává dezertům bohatou a lahodnou chuť. Jeho příprava je relativně jednoduchá a vyžaduje jen několik základních ingrediencí.

Příprava karamelového krému může působit složitě, ale ve skutečnosti je relativně jednoduchá a vyžaduje pouze několik základních ingrediencí. Jeho bohatá sladkost a krémovitá konzistence jsou tou správnou volbou pro ty, kdo milují jemné a lahodné pochoutky. Tento krém dokonale doplní každý dezert.

Ingredience potřebné na karamelový krém:

  • 600 mililitrů mléka
  • 100 mililitrů vody
  • 4 vejce
  • 2 lžíce mouky
  • 300 gramů cukru

Základem každého karamelu je cukr

Nejprve smíchejte 150 gramů cukru se 100 mililitry vody a přenesete směs na mírný oheň. Za stálého míchání nechte směs vařit, dokud se nestane homogenní a dosáhne husté a elastické konzistence. Důležité je, aby se cukr úplně rozpustil a vytvořil hladkou směs. Poté, co máte karamelovou směs hotovou, přidejte do ní zbývající cukr a zalijte 500 mililitry mléka.

tiramisu

O tento super rychlý recept na vynikající tiramisu se se mnou podělil strýc majitel luxusní cukrárny

Karamel musí být dostatečně hustý, ale zároveň hladký

Dále vařte, dokud se cukr úplně nerozpustí a vznikne karamelová tekutina s bohatou chutí. Ve druhé nádobě smíchejte zbývajících 100 mililitrů mléka s moukou, aby se vytvořila hladká pastovitá směs. Tuto směs pak přidejte karamelové tekutině, kterou vaříte na plotně, a za stálého míchání nechte směs zhoustnout.

Krém

K dokonalosti nám chybí už jen vejce

Mezitím rozšlehejte vejce s malou špetkou soli, aby vznikla pěna. Postupně přidávejte tuto pěnu do karamelové směsi na plotně a důkladně promíchejte. Měl by vzniknout hladký krém, který je připraven k použití. Tento univerzální krém můžete použít na ozdobení jakéhokoli dortu, který si přejete! Jeho bohatá chuť a krémovitá textura udělají z každého dortu neodolatelnou lahůdku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*