Máte problémy s bolestmi kloubů? Přinášíme vám rady a tipy, která vám uleví od bolesti

26Ne zrovna málo lidí pocítilo tuto nepříjemnou bolest, jak se praví „na vlastní kůži“. Po padesátce se každý snaží uvěřit tomu, že jde o příznak stárnutí. Což však není pravda a navíc, co když se bolesti projeví už o několik let dříve? Příčin může být několik: staré zlomeniny, artritida, trauma.

Člověk nemusí mít ani časté bolesti na to, aby si všiml, že má někdy problém udělat obyčejný dřep. Pro člověka je velmi těžké dělat nějakou smysluplnou a fyzickou práci, pokud trpí bolestmi kloubů. U některých lidí bolesti nastupují až po celodenní práci a zmizí po dostatečném odpočinku. Co však dělat, když bolesti neustupují a tradiční léčba nezabírá nebo má příliš mnoho dalších nežádoucích účinků? Přinášíme vám rady a tipy na domácí recepty, které uleví od bolesti kloubů.

Připravte si koupel

Na 6 hrníčků teplé vody použijte 2 dcl jablečného octa. Dobře promíchejte a do této lázně si ponořte ruce či nohy na 15 minut. V případě, že vás bolest sužuje na jiném místě, namočte do teplé lázně ručník a přikládejte na postižené místo. Tento způsob bolest odstraňuje povrchově, proto ho opakujte pokaždé, když bolest začnete znovu pociťovat.

Recept na domácí mast

Vyzkoušet můžete koupel i použití masti v případě, že vás velmi bolest trápí. Smíchejte med, hořčici, sůl a sodu. Mast aplikujte na bolavé místo – obalte mikrotenovým sáčkem a vlněným šátkem. Nechejte působit zhruba 2 hodiny. Nejlépe je mast používat před spaním a uchovávejte jí v lednici. Mazání opakujte po dobu 5 dní. Účinek poznáte již po prvním použití.

Zdraví prospěšná hořčice

O medu a jeho zdraví prospěšných vlastnostech bylo napsáno mnoho. Stejně tak o soli či jedlé sodě. Dokonce i hořčice má své místo nejen v kuchyni. Už Římané a Řekové využívali hořčičná semena pro léčebné účely. Hořčice spolu s ředkvičkami, brokolicí a zelím patří k zelenině, která obsahuje glukosinoláty. Hořčičná semena jsou výborným zdrojem selenu, který má protirakovinné účinky. Mimo jiné se semena i olej používají právě na zmírnění bolestí svalů, při revmatismu a artritických bolestech.

Obrázek: FreeDigitalPhotos