Z ultrazvuku bylo jasné, že žena čeká dvojčata. Po jejich narození ale všichni přítomní na porodním sále jen zírali s otevřenou pusou

Fotografie: Freepik

Ve chvíli, kdy se těhotná žena dozví, že čeká dvojčata, se jí v hlavě vyrojí spousta otázek. Přemýšlí nejen nad péčí, ale také nad tím, jací budou.

Rodiče, kteří čekají dvojčata, často spekulují nad jejich pohlavím. Přejí si pochopitelně jejich zdraví, stejně jako ostatní rodiče pro své děti, a přemýšlí například nad barvou vlasů nebo očí. Když takto otěhotněla Donna před jednadvaceti lety, přemýšlela nad tím vším také. Avšak to, že bude mít každé dítě jinou barvu pleti, ji nenapadlo ani náhodou.

Děti byly zdravé, ale každé jiné

Už je to dlouhých dvacet jedna let, kdy Donna porodila zdravá dvojčata. Ta však nebyla stejná, jako to většinou u dvojčat bývá. Tyto dívky totiž ve skutečnosti vůbec nevypadaly jako sestry. Dvojčata, která se pochopitelně narodila ve stejný den jen pár minut od sebe, totiž nemají stejnou barvu pleti. Jejich maminka byla v první chvíli opravdu velmi vyděšená, když je po porodu uviděla. Nechápala, jak je něco takového vůbec možné.

Fotografie: Unsplash

Zatímco jedna z jejích dcer se narodila se světlou pletí a modrýma očima, druhá se narodila snědá s hnědýma očima. Do očí bijící rozdíl v barvě pleti lze pochopitelně vysvětlit. Maminka těchto dvou dívek se totiž narodila bílé mamince a jamajskému otci. Její manžel je bílý. Všechny jejich děti se narodily jako míšenci. Jen nejmladší dvojčata měla takový rozdíl v barvě pleti.

Tento jev je velmi zvláštní

Ačkoli je tento jev zvláštní, občas se objeví. Dívky, které se narodily před jednadvaceti lety, byly dvojvaječná dvojčata. Vznikly tedy oplodněním dvou různých vajíček dvěma spermiemi. Neměly stejný odstín pleti, očí ani vlasů. To však nebylo všechno. Sestry si totiž nebyly podobné ani svými rysy. A od té doby se toho v tomto směru příliš nezměnilo. Zatímco jedna je snědá a má kudrnaté hnědé vlasy, druhá je zrzečka se světlou pletí. Podobný mají snad jen úsměv.

Fotografie: Freepik

Dvojčata chodí do stejné školy a samozřejmě i do stejné třídy. Žáci ani učitelé však nechtějí věřit, že jde o sestry. Dívky totiž nejenže si nejsou podobné fyzicky, ale mají také zcela rozdílné povahy. Jedna z nich je otevřená a ráda poznává nové lidi, zatímco druhá raději žije ve své bublině, je plachá a velmi rezervovaná. Přesto všechno jsou tyto dvě dívky navzájem propojené. Dokonce tvrdí, že více než kterákoli jiná dvojčata.

Zdroj: YouTube / Inside Edition

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]