Farmář našel největší známé vejce vůbec. To, co zjistil po jeho rozklepnutí, mu nevysvětlil ani odborník

Fotografie: Depositphotos

Zaměstnanec farmy s produkcí vajec zašel za svým šéfem a ukázal mu ohromně velký kousek. Rozhodli se ho pořádně prozkoumat a objevili neuvěřitelný fenomén.

Fenomén vejce ve vejci se stal za poslední léta trendem na sociálních sítích. Zapříčiňuje ho kontrakce peristaltiky, která vyprodukuje neúplné vejce a následně se kolem něj vytvoří nové. Samozřejmě jde o extrémně vzácný případ, kdy se dvě vejce inkubují, což je třeba případ, jenž se stal minulý rok na farmě Scotta Stockmana. Ten při pohledu na tento obří kousek ztratil slova, jelikož si do té doby myslel, že ví o vejcích úplně všechno.

Sto let stará farma objevila jejich největší snesené vajíčko

Opak však byl pravdou, jelikož se stala právě tato neobvyklá inkubace. Samotné vejce mu přinesl jeden z jeho zaměstnanců, protože se jedná o jednu z nejpřednějších firem v produkci australských vajec. Pro celou firmu to bylo rozhodně to největší vejce, které se kdy na farmě objevilo. Šlo v podstatě o tři generace, jelikož firma byla založena ve 20. letech minulého století.

Vejce ve vejci

Velké vejce vážilo ne méně než 176 gramů, což je třikrát více než normální vejce. Stockman také pro média podotknul, že konkrétní slepici, která toto vejce snesla, musí ohromně bolet zadek.“ Příběhu ale ještě nekončil, protože se Scott rozhodl obří vejce rozbít. Kromě normálního bílku a zlatého žloutku se ve vejci nacházelo ještě jedno dokonale tvarované vejce, což farmáře skutečně ohromilo.

V lednici objevil obrovské vejce a rozhodl se natočit jeho rozklepnutí. Video zaskočilo i chovatele

Co na to profesor veteriny?

Na univerzitě Charlese Sturta v Austrálii o případu promluvil profesor veteriny Raf Freire. Řekl, že o tomto fenoménu nikdy neslyšel a z biologického hlediska je pro něj těžké vysvětlit, které z těchto vajec vzniklo jako první. Co se však týče konzumace, neměl by být žádný problém. Vejce totiž prošlo úplně běžným procesem, akorát je krapet větší.

Zdroj: Newly

Veškerý volný čas jsem trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo mým největším koníčkem, který ... [Více o autorovi]