Pokud své matce říkáte tyto věty a fráze, lámete ji tím nevědomky srdce. Každé dítě si je musí přečíst, bez ohledu na věk

Každý na tomto světě má pouze jednu matku, a proto je třeba si jí navždy vážit. Až s ní budete příště mluvit, rozhodně se vyvarujte těmto frázím.

Své matky by si měl naprosto každý vážit. Jednou totiž odejde a vy budete litovat, že jste ji nemohli požádat o odpuštění za slova, která jsme pro vás dnes připravili. V životě se děje vše z nějakého důvod – ano, někdy je normální být krutý nebo nazlobený a ublížit tím milované osobě natolik, že ji budou téct slzy. Vždy je však důležité, abyste se za tuto nepříjemnou situaci omluvili a dali věci do pořádku. A to obzvláště, pokud jste je řekli své matce.

Nemám čas

Máma vás nosila 9 měsíců v břiše, nespala kvůli vám v noci, když jste byli děti a pracovala ve dvou zaměstnání, aby si mohla dovolit dát ti vše, co jsi potřeboval. Vždy byla první vzhůru, aby ti připravila svačinu do školy a poté na tebe čekala s večeří, až se vrátíš. Vždy poslouchala vaše příběhy, litovala vás, zahřívala vás svou láskou a ani jednou na vaši žádost neodpověděla stylem „nemám čas“. Proto se tomuto slovu vyvarujte i vy, a to za jakýchkoliv okolností!

Já to jíst nebudu

Tak přestaňte a uvařte si to sami. Vaše matka při přípravě večeře stála několik hodin u sporáku, aby jste se mohli najíst. Nejde navíc pouze o jídlo, ale také o lásku, kterou do něj vkládá. A věřte, že pokud budete se svou matkou mluvit tímto stylem, rozhodně jí tím strašně moc ublížíte. Naopak se snažte dané jídlo pochválit a pokud se o vás takto stará běžně, pomozte ji s umytím nádobí nebo alespoň skliďte všechno nádobí ze stolu. Uvidíte, jak bude šťastná.

Takhle jsi mě vychovala

Možná se vaše matka dopustila nějaké chyby ve výchově (příliš tvrdě vás trestala, nedávala vám dostatek pozornosti atd.), ale přeci jen se z vás vždy snažila udělat toho nejlepšího možného člověka. Možná je chyba právě ve vás, a proto je důležité pochopit své chyby a začít na nich pracovat. Nic vám v tom nebrání a matce naopak uděláte radost. Stejně tak byste neměli říkat své matce že něco nepochopí. Máma se vás snaží vždy pochopit, ať to stojí co to stojí.

Fotografie: Freepik

Promiň, na tvé narozeniny se nedostavím

Každá matka zažije šok, když si konečně uvědomí, že se její milovaný potomek stal dospělým. Posledních 18 let (někdy i mnohem více) patřily všechny její myšlenky pouze vám. Postupně se pak maminky učí starat se jen samy o sebe, ale věřte, že stále čekají na váš příchod se zvláštní úzkostí a netrpělivostí. Rozhodně proto jí proto nikdy neříkejte, že se nedostavíte na její oslavu narozenin nebo jakoukoliv jinou důležitou událost, která se bez vás prostě neobejde. Vždy se dá najít čas.

Vypadáš velmi špatně

Matka je především žena, takže kritika jejího vzhledu je již sama o sobě velmi bolestivá. Také již možná nemá tolik peněz a síly, aby se mohla udržovat v co nejkrásnějším stavu, a proto tyto slova rozhodně nikdy nevypouštějte z úst. Každá žena a samozřejmě i matka je krásná, a to bez jakýchkoliv debat. Pokud se vám bude zdát ve špatném stavu, slušně se jí zeptejte, za se něco děje a jestli nepotřebuje s něčím pomoct. Rozhodně to uvítá více, než škaredé a jednosměrné urážky.