Hedvábné šátky pro pohlazení duše

Ručně malované hedvábné šátky pro ženy a dívky jsou hitem už nějakou dobu. Přesto jejich obliba neklesá, ale naopak stoupá. V e-shopech narazíte na velké množství a pestrou nabídku šátků. Díky tomu si můžete opatřit hned několik kousků, ale nic vám neřeknou o osobě, která prostřednictvím tohoto umění vyjadřuje sebe sama, tak jako paní Eva, kterou vám dnes představíme.

Výtvarná a kreativní činnost doprovází Evu již od raného dětství, kdy její tvoření procházelo různými etapami: od výrobků z kůže, dřeva a dalších přírodních materiálů. Nejvíce jí však pohltila práce s textilem, zejména hedvábím. To však neznamená, že občas nepřesedlá i k něčemu jinému – Eva se zabývá kresbou a malbou. Malbou na textil se zabývá již 25 let a rozhodně si razí svou vlastní cestu stylem pokus vs. omyl, což dodává hlubší smysl originalitě a posun do neznámých končin tvorby.

Útulný ateliér paní Evy

538953_199775743476690_1485945449_n

Co kus – to originál

Každý kus zrodící se pod jejíma rukama je originál, který už nelze namalovat stejně. Je to především díky tomu, že při své tvorbě používá různé výtvarné techniky, společně tak vytvářejí neopakovatelný výsledek. Namalovat však může i barevnou variaci vybraného díla. Eva je však přesvědčená, že pravý smysl tvorby je nechrlit kopie, ale13062479_941160972671493_6718343508967337334_n vytvářet vždy originální a jedinečný kus. Základem těchto maleb na hedvábí je umět se orientovat v akvarelové technice a především v míchání barev. Ne každá se snese s druhou a tady přichází na řadu hlavně letitá zkušenost, kterou nevyčtete v žádné příručce. Dalším bonbónkem je, že Eva maluje obrazy také svou autorskou technikou za pomocí vosku, a ten je skutečně nevyzpytatelný – právě on udává mnohdy podobu budoucímu dílu.

A protože Evu baví i práce s lidmi, pořádá výtvarné kurzy různých technik. Není nutné ovládat žádné umělecké dovednosti. Velmi zábavným a nenásilným způsobem si každý účastník kurzu odnese domů svůj vlastní umělecký výtvor. Eva pořádá i různé výstavy, kde je možné obdivovat její překrásné šátky. Vy je však můžete obdivovat i z pohodlí domova na stránkách www.fareva.cz nebo přímo na facebooku v sekci moje práce.