Hříbě ztratí půdu pod nohama a zmizí pod hladinou. Video ukazuje hřebce, který udělá něco, na co si nikdo jiný netroufne

Fotografie: Freepik

Koně mohou být velcí a neohrabaní, ale jsou to neuvěřitelně vnímavá zvířata s velkým srdcem a citem pro okolí.

Skutečnost, že kůň je stádovité zvíře, znamená, že většina chování, které kůň používá k přežití ve volné přírodě, závisí na pomoci jeho stáda. Stádo snáze odhalí a ubrání se nebezpečí. Když se jedno malé hříbě brodilo řekou, jen těžko odolávalo síle proudu a zmizelo pod hladinou.

Kůň unášen proudem

Když se divoký kůň jménem Šampion a jeho stádo pásli podél řeky Salt River v Arizoně, objevilo se na druhé straně vody další stádo koní. Šampion a jeho stádo se rozhodli přejít řeku a pozdravit ostatní koně. Přestože voda v řece tekla, koně se dali do klusu. V polovině cesty však hříbě ztratilo půdu pod nohama a bylo strženo proudem. Malá klisna se přestala ovládat a zpanikařila. Brzy jí zmizela hlava pod hladinou a bylo jasné, že se topí.

Fotografie: Pixabay

Šampion, velký divoký hřebec, si uvědomil, že je mládě v ohrožení života, a okamžitě zasáhl. Dělal vše, co bylo v jeho silách, aby ji zachránil, ale ona se mu stále více vzdalovala. Nejprve se ji pokusil chytit za krk, ale vyklouzla mu a plula dál po proudu. Šampion se však nevzdal. Pronásledoval ji ve vodě a nakonec se mu podařilo chytit ji za krk a vytáhnout na břeh.

Viděly to miliony lidí

Jakmile hříbátko vylezlo na břeh, rozběhlo se k matce, které se ulevilo, že je její dítě v pořádku. Šampion se chtěl ujistit, že je malá klisnička v pořádku, a až když si byl zcela jistý, že je situace pod kontrolou, vydal se sám přes řeku, aby pozdravil druhé stádo. Když se vrátil, matka malého hříběte si opřela hlavu o Šampionův krk, jako by mu chtěla ještě jednou poděkovat za záchranu života svého dítěte.

Fotografie: Pixabay

Video zhlédly na YouTube miliony lidí a většina z nich vzdala hold Šampionovu hrdinskému činu. „Šampion není jen bojovník. Je to hrdina,“ napsal jeden člověk. Někteří lidé si myslí, že zvířata jsou bezcitná. Video však dokazuje, že i divoká zvířata mohou zachraňovat životy. Stejně jako záchranáři, policisté, hasiči a lékaři. Uživatelé YouTube se nad videem dojímali a shodli se na tom, že některá zvířata mají větší duši, než lidé. Celé video si prohlédněte níže:

Naprosto neuvěřitelný výkon hřebce. To opravdu dokazuje, že zvířata mají velká srdce a že pro své blízké udělají cokoli.

Zdroj: YouTube / Becky Standridge

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]