Původně dostihový kůň měl skončit na jatkách. Osud mu však poslal do cesty muže, který na jeho srsti rozpoznal znamení a hned ho koupil

Fotografie: Depositphotos

Joanie byla na cestě na jatka. Pak ji ale zachránil muž, který to původně neměl vůbec v plánu. Dnes si užívá zasloužený koňský důchod.

Původně byla Joanie dostihovým koněm a zúčastnila se s úspěchem mnoha závodů. Když její výkonnost poklesla, dostala se do americké komunity Amišů, kteří koně používají k práci a tahání povozů. Po deseti letech ji však majitel poslal do aukce. Z ní měla putovat rovnou na jatka. Naštěstí byl ten den na místě muž, který vede farmu pro zachráněná zvířata.

Chtěli jen nafotit, jak se se zvířaty na aukci zachází

Jamie Castano, zakladatel farmy, se jednoho dne vydal se svými spolupracovníky na aukci zvířat v New Jersey. Chtěli pořídit hlavně fotografie a natočit nějaký materiál, aby upozornili na podmínky a strádání těchto zvířat. Jak si prohlíželi zvířata v dražbě, narazili i na kontejner, ve kterém byla Joanie. Jamie si ihned všiml, že má na krku vytetované číslo 25.

Jako by to bylo nějaké znamení. Jamie má totiž, na památku svého strýce, na ruce vytetované stejné číslo. Okamžitě věděl, že tohoto koně musí zachránit. Jenže potřeboval peníze. Napsal tedy na Instagram farmy a vyzval všechny podporovatele a fanoušky, aby mu pomohli a přispěli na nákup tohoto koně. Během několika hodin se sešla potřebná částka a Jamie tak mohl ubohého koníka vydražit.

Její původní jméno je Gias Eternal

Když k ní poprvé přišel a natáhl ruku, aby ji pohladil, odtáhla se. Bylo na ní vidět, že je velmi vyplašená a nedůvěřivá. To se však změnilo velmi rychle potom, co byla převezena na farmu. Jamie se podělil o záběry koně, který se válí v trávě a užívá si nabité svobody. A tu si po celoživotní dřině určitě zasloužila.

Jamiemu se totiž podařilo vypárat celý její původ. Joanie se narodila v roce 1999 v Illinois a dostala jméno Gias Eternal. Údajně vyhrála spoustu závodů a vydělala majitelům hodně peněz. Když zeslábla dostala se k Amišům, kteří žijí tradičním způsobem života a nepoužívají žádné elektrické stroje. Joanie u nich deset let tahala povozy. Popruhy, do kterých byla zapřažena ji vydřely kůži tak, že přišla o části hřívy na bočních stranách.

Na farmě v klidu dožije

Nakonec zeslábla i pro tuto těžkou práci a byla poslána do aukce. Odtud by bez Jamieho putovala rovnou na jatka. To se naštěstí nestalo a po třech týdnech, které na farmě strávila v karanténě, se mohla začít seznamovat i s ostatními zvířaty. Jamie je z ní nadšený, je to prý největší zlatíčko. Postupně se oklepala z nedůvěry, kterou zpočátku projevovala a nejvíce ji baví válet se v hlíně.

Od té doby Jamie pravidelně zveřejňuje fotografie i krátká videa, kde ukazuje jak se Joanie daří. Jak si našla kamarádku Sophii, se kterou spokojeně snídají a jak za pár týdnů na farmě přibrala. Velmi rychle pochopila, že na farmě jí žádné nebezpečí nehrozí, uvolnila se a užívá si zaslouženého důchodu plnými doušky.

Zdroj: TheDodo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]