Irská kapela vystoupila na vánočním koncertě s písní Hallelujah. Divákům naskakovala husí kůže

Fotografie: Dariakupila / Creative Commons / Attribution 2.0

Kapela přišla na scénu se svou verzí již několikrát přezpívané písně Hallelujah od Leonarda Cohena. Celé publikum oněmělo úžasem.

Člověk by řekl, že mužských kapel s pěknými tvářičkami a jemnými hlasy už je až dost, aby nově vystupující na pěvecké scéně mohla vyčnívat a zazářit. Irská kapela Celtic Thunder však dostála svému názvu a udeřila jako blesk z čistého nebe, když se poprvé objevila. Založena byla v roce 2007 a výjimečná je především svou eklektickou divadelní show doprovázenou Keltským koncertním orchestrem. Tentokrát skupina přinesla svou verzi již několikrát přezpívané písně Hallelujah.

Kapela umí vyvolat emoce

Účelem každého umělce je v divákovi vyvolat emoce, což se musí uznat, že Celtic Thunder skutečně umí. Zpěváci nepotřebují žádnou pompéznost, stačí jim postavit se před Keltský koncertní orchestr, který je pravidelně doprovází, a začít zpívat. Jejich andělské hlasy vás převedou do jiné dimenze.

Některé písně vyvolávají více emocí než jiné. Již několikrát přezpívaná píseň Hallelujah od Leonarda Cohena se dočkala mnoha verzí. Některé byly lepší, jiné horší, některé se líbily více než originál. Je jednou z nejemotivnějších písní. Verze od Celtic Thunder ale rozhodně patří k těm nejlepším.

Publikum mělo velké očekávání

Jakmile víte, že interpret vystoupí s touto písní, čekáte nálož emocí. Ať je daná verze úžasná nebo průměrná, vždycky publikum dostane. Ovšem rozhodně nečekejte žádné zklamání nebo průměr, pokud jde o Celtic Thunder. Členové kapely se postupně objevují na scéně a každý z hlasů vás zanechá v němém úžasu.

Když se všichni spojí a píseň graduje, polije vás zvláštní pocit, že se kolem vás právě odehrává něco speciálního. Celtic Thunder to opět dokázali. Video bylo nahráno na YouTube již před 8 lety, ale stále je velmi populární. Jeden poslech vám nebude stačit. Ostatně, přesvědčit se můžete sami. Níže je uvedeno vystoupení kapely Celtic Thunder s písní Hallelujah. Okamžitě vám naskočí husí kůže, stejně jako přítomným divákům.

Zdroj: Ongelooflijk