Jablečný odvar z vojny: Uleví od nachlazení i kašle a potlačí únavu. Díky tomuto horkému nápoji se budete ihned cítit 100x lépe!

Kašel a nachlazení obecně jsou věci, které ve svém životě většinou úplně nechcete. Pokud jim chcete účinně předejít, či zmírnit jejich projevy, vyzkoušejte tento nápoj. 

Není nic horšího, než když vás v nečekanou dobu zastihne kašel či nachlazení a vy tak musíte narychlo odsouvat důležité schůzky. Naštěstí v lehčích případech nemusíte ihned běžet k doktorovi a nechat si vypsat neschopenku. Tento nápoj vás opět postaví na nohy a vy tak budete moci dále fungovat, jako by se nic nedělo.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

  • Jablka – 2 menší kusy
  • Med – 1 až 2 lžíce
  • Voda – okolo 500 ml
  • Bobkový list (volitelně) – 1 kus
  • Mletá skořice (volitelně) – špetka

Výhodou tohoto receptu je i to, že je nehorázně jednoduchý na přípravu. Nápoj vám pomůže se zdravotním stavem a zároveň vám bude i chutnat, tudíž si jej můžete připravit jen tak na chuť. Nejprve jablka omyjte a důkladně je osušte. Oloupejte je, nakrájejte na menší kostičky a vložte je do hrnce.

Pokud chcete pít jen čistý odvar, pak můžete nechat i slupku. Přilijte k nim tolik vody, aby byla zakrytá, většinou stačí 500 ml. Přidejte med a míchejte, dokud se nerozpustí. Dle chuti přidejte buď bobkový list a nebo špetku skořice.

Dejte hrnec na sporák a začněte ho ohřívat, jakmile voda dojde do bodu varu, tak hrnec zakryjte pokličkou a pomalu duste. Voda by se měla z většiny odpařit a jablka by měla být měkká. Celý proces by měl zabrat cca půl hodiny. Poté můžete okamžitě podávat, dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*