Umístěním bobkového listu na radiátor vyřešíte jeden z největších problémů, který trápí každou domácnost

Fotografie: Depositphotos

Chcete, aby vám to doma hezky vonělo? Není třeba utrácet za drahé produkty. Vystačíte si s tím, co většinou najdete doma mezi kořením.

Kdo by nechtěl, aby mu to doma hezky vonělo. Docílit toho normální cestou je většinou nemožné, i když pravidelně uklízíte a smýčíte kdejaký kout v domácnosti. Je třeba si pomoci kupovanými vonnými přípravky, které nepatří k tomu nejlevnějšímu na trhu. Je nutné je pak pravidelně dokupovat, což se časem projeví na stavu vaší peněženky. Jestli chcete ušetřit, nechte se inspirovat našimi nápady.

Nejlépe svůj byt provoníte v zimě

V zimě opravdu můžete zapomenout na nákup drahých prostředků, které se používají pro provonění bytu. Vystačíte si i s obyčejným radiátorem, jenž sálá teplo. Majitelé podlahové topení v tomto případě mají poněkud smůlu. Ale i pro ně existuje šikovné řešení. Pomocí tepla a proudění vzduchu je možné oživit svoji domácnost krásnou vůní různého koření. Stačí ho umístit na horní část radiátoru. O zbytek se již postará toto topné těleso.

Bobkový list nejen do polévek a pod maso

Určitě vás nenapadne, že by se bobkový list mohl postarat také o libou vůni ve vašem obydlí. Běžně ho nejspíš používáte při vaření, případně ho pěstujete jako okrasný strom v květináči. Když ale vezmete pár bobkových listů a rozložíte je na horní stranu radiátoru, provoníte tímto prostor v místnosti. Listy je třeba pravidelně měnit, protože časem ztrácejí na účinnosti.

Fotografie: Pixabay

Citrusová kůra také pomůže

Začněte si schovávat kůru z citrusových plodů, jako jsou pomeranče nebo citrony. Dají se využít jako přírodní vonný prostředek. Opět k tomu využijete teplý radiátor. Se studeným to nemá cenu zkoušet, to jen pro upřesnění. Opojná vůně z kůry citrusů zanedlouho příjemně provoní pokoj. Není příliš intenzivní, takže vás z ní určitě nebude bolet hlava.

Oblíbená levandule v hlavní roli

Sušenou levanduli používali už naši předkové pro provonění třeba ložního prádla. Její jemné aroma dodá pocit čistoty. Lze ji ale využít i pro zlepšení vzduchu v obývacím pokoji či jídelně. Stačí dát pár sušených snítek levandule do sáčku a zavěsit je po bocích radiátoru. Opět samozřejmě teplého. A hned se začnou dít divy, až se aromatické látky dostanou do ovzduší v místnosti. Něžná levandulová vůně vás přenese do snového světa.

Fotografie: Pixabay

U těchto přírodních vonných prostředků je třeba si dávat pozor na to, jestli nejste na některý alergičtí nebo přecitlivělí. To by pak jejich použití v domácnosti postrádalo smysl a správný účinek.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]