Dnešní optická výzva prověří vaši pozornost a soustředění. Dokážete odkrýt to, co se skrývá na obrázku, nebo budete jen mrkat?

test kolo

Tento chytrý obrázkový hlavolam už dokázal zamotat mozkové závity mnoha lidem. Málokdo z nich se skutečně dobral toho, co se na něm skrývá, většina pohořela.

Hlavolamy tohoto typu ovšem nejsou jen zábavnou kratochvílí, současně nám přináší i mnoho výhod. Jakmile na tyto hlavolamy svou mysl natrénujete, zjistíte zajímavou věc. I řešení mnoha potíží v reálném životě vám půjde mnohem rychleji. Váš mozek je stejný jako svaly, přestože neobsahuje svalovou hmotu. Platí pro něj ale to, že tréninkem se zlepšuje. Právě rébusy tohoto typu jsou pro něj to samé, co činka pro bicepsy nebo vzpírání.

Zákoutí nejkomplexnější struktury

Lidský mozek je obecně úžasná věc, ostatně jde nejsložitější strukturu v nám známém vesmíru. S tím je spojeno mnoho informací, ale také slušný počet mýtů a „zaručených pravd“. Je to ovšem zcela pochopitelné, protože studium lidského mozku je jedno z nejmladších odvětví vědy. V posledních letech ovšem naše znalosti o něm doslova explodovaly, nejvíce toho víme za posledních 15 let. Teď se ale pozorně podívejte na obrázek. Co vidíte?

Počet mozkových buněk neví nikdo jistě, poslední odhady jsou ale 86 miliard. Každý z neuronů dovede za vteřinu přenést 1 000 impulsů. Současně také provede desítky tisíc kontaktů s dalšími neurony. Kousek mozku veliký jako zrnko písku obsahuje takových neuronů 100 000 a také miliardu synapsí. Tohle všechno komunikuje neustále navzájem, ale ne všechny buňky jsou stejné. Mozek jich dohromady obsahuje asi 10 000 druhů.

Tajemství obrázku odhaleno

Plné dospělosti dosáhne tento orgán v 25 letech. Současně také generuje dostatek elektřiny na napájení slabých LED žárovek, konkrétně 20 wattů. Pokud jste se někdy setkali názvem „náhodný generátor myšlenek“ zakládá se na pravdě. Podle Laboratory of Neuro Imaging na University of South California totiž mozek generuje asi 48,6 myšlenek za minutu. Pátráte-li stále po obsahu obrázku, vězte, že se na něm nachází jízdní kolo.

test kolo

Pokud jste ho našli a rychle, můžete si gratulovat. Váš zrak i postřeh jsou v nejlepším pořádku. A jestli vám unikal, zkuste hlavolam studovat trochu důkladněji. Případně se pusťte do nějakých dalších, určitě se vám časem začnou zjevovat. Jedním z nejhorších životních návyků je totiž představa, že učení končí absolvováním školy. Ti nejúspěšnější se ovšem učí celý život. Ti horší z vlastních chyb, ti lepší pak z chyb, které udělal někdo jiný.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]