Jak připravit lahodné mléčné palačinky

Fotografie: Pixabay

Palačinky jsou oblíbenou pochutinou spousty národů na světě. Není tedy divu, že existuje mnoho variací na tento jednoduchý snídaňový pokrm, který je rychlý a chutný.

Dnes vám představíme jeden z mnoha receptů na palačinky. Jde o palačinky na bázi mléka. Jde o velmi jednoduchý recept, který zvládne i ten, kdo v kuchyni teprve začíná. Palačinky budou voňavé, chutné a s náplní podle vašich preferencí nebudou mít jedinou chybu. Jejich příprava není na dlouhou dobu, hodí se tedy i ke snídani.

Připravte si vejce a dvě sklenice mléka

Na palačinky je třeba dvě a půl sklenice mouky, tři vejce, dvě sklenice mléka, sklenici vody, dvě lžíce škrobu, vanilkový cukr, klasický cukr a špetka soli. Na smažení pak rostlinný olej. nejprve si do mísy rozbijte vajíčka, pak přidejte cukry a špetku soli. Všechny přísady dobře promíchejte metličkou. Během šlehání do směsi přilejte trochu oleje a dvě sklenice mléka. Poté přimíchejte sklenici vroucí vody a dvě lžíce bramborového škrobu.

Fotografie: Pixabay

Až na závěr postupně přisypávejte všechnu mouku. Ze směsi vymíchejte hladké, řídké jednolité těsto. Dávejte si však pozor, aby v něm nezůstaly hrudky. Pokud se přece jen objeví, použijte elektrický šlehač nebo ponorný mixér. Ten vás hrudek velmi rychle zbaví. Poté si připravte pánev, potřete ji olejem nebo máslem či sádlem. Když je tuk dostatečně rozpálený, můžete začít se smažením jednotlivých palačinek.

Náplň může být jakákoli, klidně slaná

Palačinky byste měli smažit tak, aby těsto zaplnilo celou pánev a vrstva byla co možná nejtenčí. Pak je smažte z obou stran do zlatova. Pro servírování palačinek máte několik možností. Buďto můžete několik plátků uspořádat do stohu a mezi každou namazat vrstvu marmelády, nutely nebo javorového sirupu. Nebo můžete namazat každou a rolovat je do ruliček. Náplň může být také různorodá. Nemusí jít jen o nutely, marmelády a sirupy.

Fotografie: Pixabay

Skvěle chutnají také palačinky plněné tvarohem. Dietnější verze s jogurtem a ovocem má také své jisté kouzlo. A nebo se odprostěte od toho, že palačinky jsou sladký pokrm a naplňte je slanou náplní. Výborná je rychlovka se šunkou a sýrem. Chutné jsou i palačinky se špenátem. Pokud jste milovníkem masa, můžete naplnit palačinky také masem. Dobrá je kombinace špenátu a kuřecích prsou, ale můžete klidně udělat i vepřové se zeleninou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]