Naučte se oblékat podle tvaru postavy a buďte jednoduše neodolatelná v každé situaci. Špatná volba oblečení přidává na letech

Fotografie: Freepik

Abyste byla dokonalá a okouzlující ve všem, co si na sebe oblečete, měla byste znát typ vaší postavy a podle toho zvolit správný a vaší postavě lichotivý outfit.

Skvělý stylista dokáže poskytnout cenné rady, jak se obléci, abyste vypadala krásně a oblečení vám slušelo. Ovšem ne každý má možnost se k takovému odborníkovi dostat nebo si ho zaplatit. Proto je dobré znát typ své postavy. Podle této vědomosti se vám bude mnohem lépe oblékat. Navíc budete vypadat opravdu krásně. A drobné nedostatky, které vás sužují, dokážete správně zamaskovat. 

Postava ve tvaru hrušky

Taková postava je neuvěřitelně ženská. Jedná se o dokonalou postavu. Pokud takovou máte, jste šťastlivcem. Oblékejte se tak, aby vynikl váš úzký pas. Vaše tělo představuje tvar přesýpacích hodin, což je jistě krásné a pro muže velmi přitažlivé. Doporučujeme kalhoty nebo sukni s vyšším pasem, světlé topy nebo krásné upnuté šaty. Zvýrazněte pas a horní část těla.

Fotografie: Unsplash

Postava obráceného trojúhelníku

Tato postava se považuje za více sportovní, s mužskými rysy. V takovém případě byste měla zdůraznit spodní část těla. Doporučujeme, abyste se vyhýbala vodorovným pruhům v horní části těla. Mohou vaše ramena ještě více rozšířit, a to byste s největší pravděpodobností nechtěla. Zkuste jednoduché topy a klidně i kalhoty s vysokým pasem a velkými kapsami po bocích. Pokud ráda sportujete, využijte to i v oblékání, sportovní oblečení vám bude slušet. 

Fotografie: Unsplash

Obdélníkový tvar postavy

Tvar obdélníku nezní příliš lichotivě, ale věřte, že s tímto typem postavy můžete nosit cokoliv a vždy budete vypadat kouzelně a krásně. Najde se zde však i slabá stránka a tou je pas. Proto byste ho měla zvýraznit. Nedoporučujeme příliš upnuté topy.

Pokud si netroufnete zvýraznit pas, vyzkoušejte zdůraznit ramena a boky. Například jednoduchým topem, který má na ramenou nějaký motiv. Kalhoty můžete volit s kapsami nebo áčkové sukně, které budou krásné. 

Fotografie: Unsplash

Přesýpací hodiny a jablko

Stejně jako hruška jsou i přesýpací hodiny ideálem ženské postavy. K takové postavě se hodí jakékoliv šaty. Vždy se ale snažte zvýraznit pas, který je úzký a velmi krásný. Ovšem je tady něco, na co byste si, dámy, měly dávat pozor. Jsou to příliš upnuté a krátké šaty, mohou působit až vulgárně. Pozor i na přehnané výstřihy. Vždy je lepší skromnost než zbytečná vyzývavost. 

Fotografie: Unsplash

Postava jablka má úplně jiný vizuální efekt a bere se jako problematická. Ženy s touto postavou jsou většinou malého vzrůstu a mají potíže s výběrem oblečení. Saka jsou jim příliš dlouhá, rifle nemohou mít kvůli většímu bříšku a tak dále. Ovšem tyto ženy mají většinou krásná prsa a malý zadek, proto by měly obě místa zvýraznit. Oblečte se tedy do takového oblečení, které bude mít mírný výstřih, ale v pase bude volné. Kalhoty můžete zvolit i s nějakým vzorem či kapsami. Můžete dokonce zvolit i úzkou sukni.

Zdroj: StyleCraze

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]