Zapomeňte na žehlení, díky kostce ledu bude každé oblečení dokonalé

Žehlení je jednou z nejvíce nenáviděných činností. Máme pro vás tip, jak se mu vyhnout, a přesto mít dokonalé oblečení. Že to není možné? Opak je pravdou. Pokud jste vždy trávila dlouhé hodiny u žehlícího prkna ve snaze mít své oblečení zcela dokonalé, už u něho čas trávit nemusíte, existuje jednodušší způsob.

Postačí kostka ledu

Je až neuvěřitelné, jak jednoduché to je. Tím, co vám konečně uleví od žehlení, je obyčejná kostka ledu. A tu můžete nejenom koupit v hotových pytlích, ale také si jich doma můžete udělat kolik potřebujte. Pomůže vám ledovač, formičky na led, nebo i sáčky na led. Nebo můžete improvizovat a namrazit si trochu vody v plastové mističce.

Kam s oblečením?

Oblečení je vyprané, usušené, ale když se na něho podíváte, tak je zmačkané. Je jasné, že takto si ho nemůžete ani obléct, ani ho nemůžete vložit do skříně. Co tedy s ním, když se chcete vyhnout žehlení? Dejte ho do sušičky. Ano, ta je tou druhou věcí, kterou budete potřebovat. Sice se jedná o investici, ale pamatujte, že už nikdy nebudete potřebovat žehličku, která také něco stojí. Takže investice do sušičky není až tak značná. A navíc – ušetříte si mnoho času jak s věšením prádla, tak i s žehlením.

Jak na to? Je to jednoduché

Své zmačkané oblečení, které už je suché, dejte do sušičky. Následně k němu přihoďte několik kostek ledu. Opravdu to s ním nepřehánějte, klidně postačí jenom tři kostky. Roli také hraje to, kolik oblečení v sušičce bude. Potom už je to jednoduché, jelikož zapnete standardní sušicí program, jako když do ní dáváte prádlo z pračky. Když je program dokončen, můžete sušičku otevřít a vyndat z ní své oblečení. A budete zírat. Bude vypadat jako vyžehlené, a tak ho můžete začít skládat do skříně, stejně jako si ho lze hned obléknout a vyrazit v něm ven.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]