Při odstraňování nepříjemného zápachu moči z toalety se již nikdy nebudete trápit. Geniální domácí prostředky to hravě vyřeší za vás

Fotografie: Depositphotos

Zápach z toalety nebo například v koupelně vás může pořádně potrápit. Vyzrát na něj můžete jednoduše s tím, co máte doma, bez drahých přípravků.

Koupelna a toaleta vyžadují každodenní úklid a desinfekci. A to z jednoduchého důvodů – vlhkost, plíseň a zápach moči se mohou rychle rozšířit po celém domě, a to je velice nepříjemné. Pokud se chcete zbavit zápachu moči, existuje několik jednoduchých triků. Vyzkoušejte třeba recept našich babiček z hřebíčku, který absorbuje nepříjemné zápachy z místnosti, a ta pak bude opět svěže vonět.

Přírodní a ekologický úklid

Používání chemických čisticích prostředků není zdravé a škodí životnímu prostředí. Mnoho lidí v dnešní době vyhledává přírodní a ekologické prostředky. Zbavit se některých pachů je obtížné, například zápachu z mokrého psa, cigaretového kouře, toalety nebo také z odpadkového koše. Takový zápach se většinou šíří rychle.

Fotografie: Pixabay

Jak odstranit zápach moči na toaletě

Chcete-li odstranit nepříjemné pachy, můžete použít běžně dostupné suroviny, které máte doma, nebo je zakoupíte v drogerii. Už naše babičky používaly k neutralizaci nepříjemných zápachů hřebíček. Můžete si připravit domácí osvěžovač vzduchu, který udrží jak toaletu, tak i koupelnu příjemně voňavou.

Na domácí osvěžovač budete potřebovat:

  • 1 litr vody,
  • 10 hřebíčků,
  • pár kapek esenciálního oleje z máty peprné,
  • 5 lžic jedlé sody.

Nejdříve smíchejte jedlou sodu s vodou a poté přidejte hřebíček a esenciální olej. Vše pořádně promíchejte a otevřenou láhev umístěte do místnosti, kde chcete odstranit zápach.

Fotografie: Pexels

Další tipy, jak se zbavit nepříjemného zápachu

Pro odstranění zápachu lze v obchodech zakoupit různé přípravky, některé ale voní příliš chemicky, nebo nabízené vůně nejsou podle vašeho vkusu. Vyzkoušet můžete i jiné šetrné metody, které vás zápachu zbaví jednoduše a bez zbytečné chemie.

Pravidelné větrání místnosti

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit nepříjemného zápachu, je pravidelné větrání. Pokud na toaletě nemáte okno, můžete k odstranění zápachu a vlhkosti v místnosti použít ventilátor.

Zázračná jedlá soda

Bikarbonát sodný je výborný čisticí prostředek, funguje ale také jako dezinfekce povrchu. Je to nepostradatelný pomocník při úklidu. Jednoduše nasypejte sodu do toalety a nechte ji působit alespoň 30 minut. Nakonec použijte záchodovou štětku a odstraňte všechny nečistoty. Tento levný čisticí prostředek vám umožní odstranit zápach i veškeré nečistoty a toaletu skvěle vydezinfikuje.

Fotografie: Pixabay

Bílý ocet navíc i desinfikuje

Pokud chcete odstranit všechny nepříjemné zápachy, je nutné důkladně vyčistit a vydezinfikovat povrchy. Místo bělidla nebo jiných čisticích prostředků, které obsahují chlór, můžete použít ocet. Ten skutečně absorbuje všechny pachy, lze ho použít nejen na toaletě, ale například i v pračce nebo v myčce nádobí. Pokud chcete odstranit plíseň a bakterie, namočte houbu v octu a důkladně otřete celou toaletu. Na závěr odstraňte záchodovou štětkou všechny nečistoty.

Vonné esenciální oleje

Je známo, že esenciální oleje účinně odstraní všechny zápachy a jejich vůně je opravdu příjemná. Navíc si můžete vybrat olej, který vám voní nejvíce, například levandulový, rozmarýnový, eukalyptový nebo s vůní citronové trávy. Můžete použít difuzér nebo rozprašovač, do kterého dáte pár kapek oleje a jednoduše směs rozprášíte po místnosti.

Fotografie: Pixabay

Už se nebudete muset stydět za zápach v místnosti v případě nečekané návštěvy. Vaše koupelna i toaleta budou krásně vonět a budete se tam cítit příjemně. Navíc některými přípravky toaletu nebo i vanu krásně vyčistíte a zbavíte všech bakterií.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]