Jak si udržet mladistvý vzhled krku i během stárnutí. Vyzkoušejte jednoduché tipy zkušených žen

Fotografie: Depositphotos

Jednoduché rady a tipy, díky kterým bude mít váš krk pořád krásný a mladý vzhled, a to i po čtyřicítce.

Mnoho lidí, a především žen velmi těžce snáší příznaky stárnutí na svém těle. Jedna partie ale tyto známky nese ještě mnohem dříve než váš obličej. Jedná se o krk. Ten je totiž mnohdy vystavován velmi podobným vlivům jako obličej, nachází se na něm však tenčí vrstva tuku, díky čemuž je chráněn podstatně méně. Existují ale metody a způsoby, jak o váš krk správně pečovat a zmírnit tak jeho projevy stárnutí.

Stárne podstatně rychleji

Krk patří mezi oblasti, které na našem těle stárnou nejrychleji. Má to však velmi jednoduché vysvětlení a tím je tenká vrstva tuku, která se na tomto místě nachází. Díky tomu je krk velmi citlivý a také náchylný na známky stárnutí. Často se tak stává, že má mnoho lidí na krku povadlejší a méně pružnou kůži již po třicítce a s ubíhajícími lety se tyto příznaky pouze prohlubují. Dá se jim ale zabránit?

Fotografie: Unsplash

Jedním z hlavních faktorů, které stejně jako u všeho, působí i na krk, je celkový životní styl. Ten totiž udává, jak rychle naše tělo stárne bez ohledu na konkrétní partii. Pokud tedy kouříte, holdujete alkoholu a nezdravým jídlům, máte málo pohybu nebo nevěnujete dostatečnou péči svému tělu, je velmi pravděpodobné, že první známky vrásek, povadlé a méně pružné kůže či kožních fleků přijdou brzy.

Dalšími z faktorů, které na krk působí jsou také sluneční záření, spánek, správný příjem tekutin a mnoho dalšího. Jedná se tedy o celý komplex věcí, na které je potřeba si dávat pozor.

Existují však také přímo metody, díky kterým se přirozené stárnutí krku zpomalí a vy si tak udržíte mladý a krásný vzhled mnohem déle. O co se tedy jedná a jak nejlépe o svůj krk pečovat?

Fotografie: Unsplash

Vyvarujte se spaní na vysokém polštáři

Ačkoliv se jedná o velmi příjemnou a komfortní polohu, spaní na vysokém polštáři má hned několik zásadních nevýhod. Jednou z nich je křivení a rychlejší opotřebení krční páteře, která se tak nachází v nepřirozeném úhlu. Ten nám později může přinášet nepříjemné bolesti a potíže s držením těla. Další nevýhodou je krčení této oblasti, vlivem čehož dochází k ztrátě flexibility kůže. Ta je poté měkká a povadlejší a také náchylná na tvorbu vrásek.

Zakrytí krku

V zimě se sice nejedná o žádnou jinou možnost, ale přílišné zakrývání krku vede k jeho rychlejšímu stárnutí. Zakrytý krk totiž mnohem rychleji ztrácí svou přirozenou pružnost a také hydrataci, což je důvodem, proč je jeho kůže méně flexibilní, povadlá a náchylnější ke stárnutí. Zbytečně tak svůj krk nezahalujte a nechte jeho pokožku přirozeně dýchat.

Fotografie: Freepik

Pravidelná hygiena a péče

Dalším faktorem, který ovlivňuje rychlost stárnutí krku, je také hygiena, kterou mu věnujeme. Na krku totiž mohou mnohdy zůstat stopy make-upu, nebo jiných přípravků a ty mu zrovna nesvědčí. Je proto velmi důležité, dbát na pravidelné čištění a poté také hydrataci krku pomocí zvlhčujících olejů nebo krémů. Ty napomáhají udržovat pokožku svěží a pružnou.

Dopřávejte si masáže

Pravidelné masáže krku značně napomáhají k správnému udržování jeho pružnosti a flexibility. Také jsou masáže důležité pro prokrvení pokožky, která je potom zdravější a mnohem méně náchylná na vnější vlivy. Masáž můžete provádět pomocí nejrůznějších masážních pomůcek, vystačíte si ale také se svými vlastními prsty. Občasná návštěva profesionála ale také padne vhod.

Věnujte se cvičení

Cvičení, stejně jako i na ostatní části těla, velmi pozitivně působí na krk a jeho pokožku. Ta je vlivem pravidelného pohybu pružná, pevná a také prokrvená. Nejedná se však o žádné složitosti a stačí se každý den věnovat nejrůznějším krouživým nebo vzpínavým pohybům. Díky tomu uvolníte také ztuhlou krční páteř a výsledek je tedy ideální 2v1.

Zdroj: Paulaschoice