Jen malé procento všímavých lidí dokáže na obrázku nalézt během pěti vteřin rozdíl

Fotografie: Getty Images

Jestli chcete tímto testem projít, připravte si stopky, protože vetřelce můžete najít na každém ze snímků, které budete mít k dispozici. Test je určen pro ty, kteří si chtějí otestovat nejen své oči, ale také rychlost. Na internetu najdete mnoho druhů těchto testů.

Stačí jen rychle najít obrázek, který se nehodí k ostatním

Tyto druhy testů jsou velmi oblíbené, procvičíte s nimi mozek a cvičit můžete každý den několik minut. Je to také oblíbená zábava na dlouhé odpoledne nebo si můžete zasoutěžit s celou rodinou nebo přáteli.

Fotografie: Getty Images
Fotografie: Getty Images

V tomto případě se fantazii meze nekladnou a na internetu najdete testy a hádanky nejen se zvířaty, které jsou většinou jednodušší, ale také testy, kde hledáte písmeno nebo číslo, které nepatří mezi ostatní.

Fotografie: Getty Images

Hádanky se mohou lišit velikostí. Jednoduché obrázky budou s velkými písmeny nebo čísly, se zvyšující se obtížností budou stále menší a bude větší problém najít rychle ta, která tam nepatří. Cílem je najít jiný obrázek dříve než ostatní, nejlépe do několika vteřin. Pokud vám to trvá více než 10 vteřin, měli byste si procvičovat mozek častěji.

Fotografie: Getty Images

Pro mozek je ale také důležitý odpočinek, protože každodenní namáhání může zapříčinit, že již odpoledne nebo večer nebudete schopni přemýšlet nad složitějšími úkoly a nebude se vám dařit je dokončovat.

Mozek odpočívá hlavně v noci, když spíme, takže je nejlepší chodit spát brzy, a hlavně pravidelně každý den ve stejný čas, a to včetně víkendu.

Fotografie: Getty Images

Mozek můžete trénovat nejen hádankami s obrázky

Můžete si procvičit mozek také u skládání puzzle – tím více dílků, tím lépe. Pokud tuto aktivitu nemusíte, můžete si odpočinout a zároveň trénovat u luštění křížovek, sudoku nebo si zkuste koupit obrázky, kde malujete podle čísel. Je to skvělá relaxace nejen pro děti, ale i dospělé. Někteří lidé mají rádi skládání lega, u kterého se občas taky zapotíte.

Fotografie: Getty Images

Při odpočinku je nutné nekoukat do telefonu a také mít vypnutý počítač nebo televizi. Zkuste si každý den vyhradit pro sebe hodinu času a dělejte jen to, co vás baví. Může stačit relaxace v horké vaně s knihou nebo chvilka pečení, u kterého nebudete přemýšlet, jaké úkoly vás dnes ještě čekají.

Zdroj: VeryWellMind

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]