Jinou paštiku už u nás zásadně nejíme. Tento lahodný recept mi šetří čas i peníze několikrát týdně

Pomazánky na chleba patří k tradičním a oblíbeným pochutinám napříč mnoha evropskými státy, přičemž Německo mezi jejich kuchaři vyniká. Nebojí se totiž neobvyklých kombinací.

Němci projevují velký zájem o inovativní a netradiční pomazánky, což se odráží v široké škále chutí a ingrediencí, které jsou v této zemi dostupné. Klasické paštiky s příchutěmi jako kuřecí maso, tresčí játra nebo husa jsou doplňovány o méně obvyklé varianty, mezi které patří pomazánky obsahující žaludy, houby, kaviár a dokonce lanýže.

Ingredience potřebné na pomazánku nezvyklých chutí:

  • 30 gramů másla
  • 1 středně velká cibule
  • 1 středně velké jablko
  • 50 gramů vlašských ořechů
  • špetka soli a černého pepře
  • ⅓ lžičky hořčice

Paštika podle sousedů krok za krokem

Na začátku je potřeba cibuli nakrájet na malé kostičky a následně ji orestovat na pánvi s trochou oleje, dokud nezíská zlatavou barvu. Poté očistíme jablko, které rovněž nakrájíme na malé kousky a přidáme k orestované cibuli společně s 10 gramy másla. Tuto směs ještě krátce orestujeme, aby jablko změklo. Následně přesuneme cibuli a jablko do nádoby mixéru.

Tuňáková pomazánka

Kromě této lahodné tuňákové pomazánky už jinou nepřipravuju. U nás doma si ji všichni zamilovali

Směs dochutíme vlašskými ořechy

Vlašské ořechy nasekáme na menší kousky, přidáme je k jablku a cibuli a celou směs rozmixujeme do hladka. K této hladké pomazánce poté přidáme hořčici podle chuti, osolíme, opepříme a vše důkladně promícháme mixérem, aby se ingredience spojily do jednotné chutné pomazánky. Tato receptura vytváří bohatou a komplexní chuť, která je vhodná jako pomazánka na pečivo nebo jako dip.

Paštika

Jedinečnou kombinaci vytvoří s křupavých chlebem

Pokud si chceme dopřát opravdový zážitek, je dobré takto připravenou paštiku namazat na chleba. Ten nejprve nakrájíme na tenké plátky, které opečeme na 10 gramech másla. Tradice paštik a pomazánek se postupem času dostala do různých koutů světa, ale ne všude si získala stejnou popularitu. V některých místech, hlavně v teplých zemích, tento druh jídla nebyl přijat, u nás ale paštika patří k oblíbeným pokrmům.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]